Memoriał Huberta Wagnera. Polacy gładko przegrali ze Słowenią

18 sie 2023, 19:25

Siatkarze reprezentacji Polski rozpoczęli zmagania w XX Memoriale Huberta Jerzego Wagnera od sporego rozczarowania. Triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Światowej gładko przegrali 0:3 ze Słoweńcami. Okazję do poprawy nastrojów będą mieli już w sobotę i niedzielę.

Gładka porażka biało-czerwonych

Pierwszy set rozpoczął się dla Polaków niezbyt dobrze i właściwie taki stan rzeczy utrzymywał się przed całą tę partię. Od stanu 4:3 Słoweńcy ani razu nie dopuścili biało-czerwonych chociażby do remisu. Podopieczni Nikoli Grbicia nie byli w stanie odrobić strat i przegrali 21:25.

W drugim secie Polacy byli skuteczniejsi pod siatką, dzięki czemu do pewnego momentu mecz był wyrównany. Tak było do stanu 10:9. Później Słoweńcy sukcesywnie zaczęli powiększać dystans punktowy. Odzwierciedleniem postawy biało-czerwonych było pięć ostatnich akcji, które wygrali Słoweńcy, a przy tym seta 25:18.

Trzeci set miał dość podobny przebieg, co pierwszy. Rywale prowadzili od pierwszej piłki, a od stanu 7:7 nie dali Polakom choćby chwili na prowadzenie. Słoweńcy prowadzili już nawet 20:13, ale biało-czerwoni nieco zniwelowali tę stratę. Mimo to i tak przegrali 21:25 i cały mecz 0:3.

Polska vs Słowenia 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)

Przed Polakami jeszcze dwa mecze rozgrywane w ramach XX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W sobotę, 19 sierpnia o godzinie 17:00 zagrają z Francją, natomiast dzień później o tej samej godzinie zmierzą się z Włochami.