Świetny mecz w wykonaniu polskich siatkarzy. Pewnie pokonali Brazylię

Aktualizacja: 4 lip 2022, 20:23
22 cze 2022, 18:14

Wróciły wyczekiwane przez fanów siatkówki zmagania Ligi Narodów 2022. W pierwszym meczu Biało-Czerwoni zmierzyli się z zawodnikami pochodzącymi z Ameryki Południowej. Mecz Polska – Brazylia zakończył się wynikiem 3:1.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Jednostronny mecz Polska – Brazylia w Lidze Narodów 2022

Ze świetnej strony w środowe popołudnie zaprezentowali się siatkarze reprezentacji Polski. W pierwszym meczu rozgrywanym przez nich na turnieju w Sofii pokonali Brazylijczyków, tracąc zaledwie jednego seta. Podopieczni Nikoli Grbicia swoją moc pokazali już na początku spotkania, kiedy to w pierwszą część gry wygrali 26:15.

W drugim secie Biało-Czerwoni mieli chwilę słabości i pozwolili zawodnikom z Brazylii na wyrównanie. Siatkarze z Ameryki Południowej zdołali zbudować kilkupunktową zaliczkę i dowieźli zwycięstwo 25:22. Dwa kolejne sety należały jednak całkowicie do Polaków. Przede wszystkim Biało-Czerwoni popełniali mało błędów i trzeciego seta wygrali aż 25:16.

Ostatecznie zwycięstwo w pierwszym meczu na turnieju w Sofii Polacy przypieczętowali w czwartej części gry. Podopieczni Nikoli Grbicia wygrali go w stosunku 25:22, a szczególnie dobrze w całym spotkaniu prezentował się powracający do kadry Bartosz Kurek. Dzięki temu zwycięstwu Biało-Czerwoni awansowali na trzecie miejsce w tabeli. W tym momencie wyprzedzają ich jedynie Francuzi oraz Japończycy.

Przypomnijmy, że kolejny mecz siatkarska reprezentacja Polski rozegra już w czwartek 23 czerwca. Polacy na turnieju w Bułgarii zmierzą się z Kanadyjczykami. Potem czeka ich jeszcze walka z Australią i Stanami Zjednoczonymi.

Przed nami Liga Narodów 2022 w Sofii. Gdzie i kiedy oglądać reprezentację Polski?