Świetny mecz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle!

17 mar 2015, 19:20

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:0 na własnym parkiecie Indykpol AZS Olsztyn i zameldowała się w kolejnej rundzie walki play-off o miejsca 5-8 Plus Ligi. Pomimo porażki przed dziesięcioma dniami w Olsztynie (3:2) w dniu dzisiejszym kędzierzynianie odrobili straty i bez większych problemów awansowali do kolejnej rundy.

W pierwszym secie podopieczni Sebastiana Świderskiego od początku do samego końca kontrowali grę i ani razu nie dali szansy gościom wyjść na choćby jednopunktowe prowadzenie. Po pierwszej przerwie technicznej (8:5) minuta po minucie powiększali swoje prowadzenie i seta zakończyli wynikiem 25:17.

Kolejna odsłona zaczęła się świetnie dla gospodarzy. Szybko osiągnęli bardzo wysoką przewagę (8:3). Początek “niejako” ustawił całego seta, bowiem na drugiej przerwie technicznej utrzymywała się umiarkowanie wysoka przewaga (16:13). Olsztynianie znów nie byli w stanie nawiązać walki z bardziej utytułowaną drużyną i drugiego seta przegrali 25:19.

Do trzeciej partii w odmiennych nastrojach podeszli siatkarze obydwu drużyn. ZAKSIE do awansu do kolejnej rundy brakowało zaledwie seta, natomiast olsztynianie musieli wygrać dwa (by otworzyć złotego seta) lub trzy, aby wyrzucić ZAKSE poza czołową ósemkę Plus Ligi. Set ten zapowiadał się bardzo emocjonująco. Zapowiadał, bo emocjonujący nie był. Identyczny przebieg, jak dwa poprzednie sety – ogromna przewaga w zagrywce, przyjęciu i bloku. Świetne zawody rozgrywali gracze z Kędzierzyna-Koźla i to oni zameldowali się w następnej rundzie.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (17,19,14)