Świetny powrót polskich siatkarek. Wygrały z rewelacją Ligi Narodów

Aktualizacja: 4 lip 2022, 18:16
16 cze 2022, 10:04

Kobieca reprezentacja Polski w czwartkowy poranek pokazała się ze znakomitej strony podczas spotkania Ligi Narodów. Podopieczne Stefano Lavariniego przegrywały już 0:2 w setach z Tajlandkami, ale mimo to udało im się wygrać spotkanie po tie-breaku.

Czwarte zwycięstwo Polek w tegorocznej Lidze Narodów

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Mecz Polska – Tajlandia na początku był bardzo wyrównany. W pewnym momencie dużą przewagę zdobyły jednak zawodniczki z Azji, które prowadził z Polkami nawet ośmioma punktami. Zespół Lavariniego starał się zniwelować stratę, ale pierwszy set zakończył się przegraną Biało-Czerwonych 22:25.

Niestety, rywalkom Polek udało się wygrać także drugą część gry. Kolejny set był bardzo wyrównany, ale ostatecznie padł łupem Tajlandek w stosunku 29:27. Sytuacja naszych siatkarek wydawała się więc beznadziejna. Biało-Czerwone wzięły się jednak do odrabiania strat i bardzo pewnie wygrały trzeciego seta (25:16).

Czwarta część meczu również padła łupem Polek. O wyniku meczu Polska – Tajlandia zadecydować musiał więc tie-break. Kiedy rezultat na tablicy wyników wynosił 13:12 dla siatkarek Lavariniego, to Zuzanna Górecka popisała się asem serwisowym, co utorowało naszym siatkarkom drogę do zdobycia ostatniego punktu i wygrania całego meczu.

Dla siatkarskiej reprezentacja Polski było to czwarte zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów. Wcześniej Biało-Czerwone triumfowały w starciach z Kanadą (3:1), Koreą Południową (3:0) i Niemcami (3:2). Niestety, lepsze od siatkarek z naszego kraju okazały się Brazylijki (3:0) oraz Japonki (3:0).

Wraca Liga Narodów siatkarek. Harmonogram reprezentacji Polski na turnieju w Filipinach