Strona główna Pilka reczna Święto piłki ręcznej w Warszawie!

Święto piłki ręcznej w Warszawie!

0

W warszawskiej hali Torwar brązowi medaliści mistrzostw świata w Katarze spotkali się z młodzieżą. Nie zabrakło akcentów związanych z mistrzostwami Europy, które już w styczniu 2016 roku odbędą się w Polsce oraz treningu pod okiem gwiazd reprezentacji Polski!

Podopieczni Michaela Bieglera chętnie pomagali trenerom z PGNiG Akademii Małych Mistrzów, której adepci tłumnie stawili się w hali Torwaru. Nie zabrakło też zajęć edukacyjnych na temat odżywiania i profilaktyki dopingowej, otwarto również wystawę fotografii „MŚ 2015 w obiektywie Grzegorza Trzpila”.

Największą popularnością wśród młodych fanów piłki ręcznej cieszyli się reprezentanci Polski, którzy rozdali setki autografów i pozowali do zdjęć.

Na Torwarze zjawiło się pięciu katarskich medalistów reprezentujących na co dzień barwy Orlen Wisły Płock: Adam Wiśniewski, Kamil Syprzak, Mariusz Jurkiewicz, Marcin Wichary i Michał Daszek oraz dwóch występujących w Vive Tauron Kielce: Krzysztof Lijewski i Piotr Chrapkowski. Wspierali ich także byli reprezentanci kraju Marcin Lijewski i Artur Siódmiak.

– To wspaniałe, że tak wielu młodych ludzi interesuje się piłką ręczną i kibicowało nam podczas mistrzostw świata w Katarze, młodzież to przecież przyszłość naszej dyscypliny. Jeżeli macie wielkie serducho do gry i rywalizacji zapraszam na treningi piłki ręcznej – mówił młodszy z braci Lijewskich.

Duże zainteresowanie wzbudziło też stoisko EHF EURO POLSKA 2016, na którym prezentowano wszystko, co związane z organizacją styczniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w naszym kraju. Kolejki ustawiały się do specjalnej maszyny, w której można było zrobić sobie zdjęcie z gadżetami EHF EURO 2016.

Komentarze