Szalona pogoń Polaków. Przegrywali dwoma setami, ale pokonali Słowenię

5 lip 2023, 15:27

Mecze Polski i Słowenii zawsze wzbudzają duże emocje wśród siatkarskich kibiców. Nie inaczej było w środę, kiedy to oba zespoły zmierzyły się ze sobą w ramach trzeciego turnieju Ligi Narodów. Ostatecznie lepsi okazali się Biało-Czerwoni, którzy wygrali 3:2 (29:31, 21:25, 25:20:, 25:20, 15:13).

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Narodów 2023. Polska wygrywa ze Słowenią

Trzeci turniej Ligi Narodów 2023 rozgrywany jest na Filipinach. W jego ramach podopieczni Nikoli Grbicia rozegrają cztery mecze. Pierwszy starcie miało miejsce już w środę. Na start Polacy zmierzyli się ze Słoweńcami. Spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 13:00, zdecydowanie lepiej rozpoczęli siatkarze znad Adriatyku.

Słoweńcy wygrali dwa pierwsze sety. Pierwsza partia zakończyli 31:29, natomiast w drugiej pokonali Polaków 25:21. Sytuacja Biało-Czerwonych zaczęła robić się więc nieciekawa. Na szczęście trzeci set wyglądał już zupełnie inaczej w wykonaniu podopiecznych Grbicia, którzy przełamali rywali i wygrali 25:20.

W czwartej części nasi siatkarze również okazali się lepsi od Słoweńców. Set ponownie zakończył się rezultatem 25:20. Tym samy o losach spotkaniach musiał rozstrzygnąć tie-break. W siatkarskiej wojnie nerwów lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 15:13. Niezwykła pogoń naszych zawodników.

Teraz Polaków czekają jeszcze trzy starcia. W kolejnych dniach zmierzą się z Brazylią, Kanadą oraz Japonią. Mecz z siatkarzami z Ameryki Południowej rozegrany zostanie w piątek (7 lipca), Bez względu na wyniki nasi zawodnicy zagrają w turnieju finałowym. To dlatego, że imprezę ugości Gdańsk.