Szczypiorno Cup: Górnik rozbija Pogoń, zwycięskie Azoty, bohaterska postawa Głogowian [Podsumowanie]

1 sie 2015, 19:10

W drugim dniu zmagań w międzynarodowym turnieju II edycji Szczypiorno Cup ze zwycięstw mogły cieszyć się zespoły Fuechse Berlin, Górnik Zabrze i Azoty Puławy.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Górnik Zabrze rywalizował z Pogonią Szczecin. Spotkanie było jednostronne, a dobrą dyspozycję Mariusza Jurasika i jego podopiecznych musiała uznać osłabiona Pogoń. Do przerwy zawodnicy z Zabrza prowadzili aż 23:7. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 41:26. Na tak zablokowaną grę Pogoni wpływ miał bramkarz Górnika Sebastian Kicki, który został wybrany zawodnikiem spotkania. Najlepszym strzelcem spotkania został Mariusz Jurasik z dziewięcioma bramkami na koncie.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 41:26 (23:7).

Górnik: Kicki, Kornecki, Witkowski – Jurasik 9, Niewrzawa 6, Tomczak 5, Tatarintsev 4, Daćko 4, Gromyko 3, Kryński 3, Buszkow 2, Niedośpiał 2, Ścigaj 2, Gliński 1, Piątek, Kmieć.
Karne: 3/3.
Kary: 14 min.

Pogoń: Kowalski, Kryński – Grzegorek 6, Gierak 5, Biernacki 4, Zając 4, Zaremba 2, Jedziniak 2, Krupa 1, Bruna 1, Trzaszczka 1, Krysiak, Kniazieu, Fedeńczak.
Karne: 3/5.
Kary: 4 min.

Sędziowali: Gratunik oraz Wołowicz (Zielona Góra/Wtórek)

W drugim popołudniowym starciu Azoty mierzyły się z I-ligowym Wybrzeżem Gdańsk. Spotkanie było zacięte i toczyło się przy wyrównanej grze zespołów. Ostatecznie wygrał nieznacznie faworyt tego starcia – drużyna z Puław 30:28 (do przerwy 18:16 prowadziło Wybrzeże Gdańsk). W drugiej połowie Wybrzeże prowadziło już 21:17. Puławianie już wkrótce jednak doprowadzili do remisu 22:22 po rzucie karnym Nikoli Prce. To właśnie w drugiej połowie to doświadczeni zawodnicy Azotów zmienili obraz gry na boisku. Pod koniec spotkania dwubramkowe prowadzenie utrzymywały Azoty, które mimo pogoni Wybrzeża dowiozły korzystny rezultat. Zawodnikiem spotkania został Rafał Przybylski z zespołu brązowego medalisty Superligi z poprzedniego sezonu. Po stronie Wybrzeża zawodnikiem wyróżnionym został Adrian Kondratiuk.

Azoty Puławy – Wybrzeże Gdańsk 30-28 (18:16).

Azoty: Krupa, Zapora – Przybylski 8, Skrabania 5, Prce 5, Sobol 5, Kuchczyński 2, Krajewski 2, Kubisztal 2, Orzechowski R. 1, Masłowski 1, Petrovsky, Grzelak.
Karne: 1/1.
Kary: 6 min.

Wybrzeże: Sokołowski Chmieliński – Suwisz 4, Kondratiuk 4, Kornecki 4, Orzechowski M. 3, Ćwikliński 3, Abram 3, Sulej 2, Niedziółka 1, Dzierżawski 1, Prymlewicz 1, Skrzypczak 1, Nilsson 1, Dworaczek.
Karne: 1/2.
Kary: 2 min.

Sędziowali:
Bąk, Ciesielski (Zielona Góra)

W trzecim najbardziej emocjonującym spotkaniu edycji II Szczypiorno Cup Chrobry Głogów ostatecznie przegrał z niemieckim zespołem Fuechse Berlin 29-31 w Kalisz Arena. Niemiecki zespół do przerwy prowadził 17-12. Jednak na początku drugiej połowy Chrobry odrobił te straty i przegrywał już tylko jedną bramką 19:20. Po kolejnym z trafień dobrze prezentującego się Ignacego Bąka podopieczni Piotra Zembrzuskiego wygrywali 22:21. Osiem minut przed końcem spotkania wynik wynosił 27:25 dla klubu Bartłomieja Jaszki. Dobrze w bramce spisywał się Rafał Stachera. Niemcy jednak odbudowali swoją przewagę 30:26. Kolejne bramki Jureckiego, Babicza i Biegaja przybliżyły Głogowian do celu, jednak było już za późno. Ostatecznie mimo wyrównanego spotkania i ambitnej gry Chrobrego spotkanie zakończyło się drugim zwycięstwem w tej edycji turnieju Fuechse Berlin. Zawodnikiem spotkania został uznany Ignacy Bąk, najlepszy strzelec drużyny z siedmioma bramkami na koncie. Rafaj Biegaj również zaliczył siedem trafień.

Chrobry Głogów – Fuechse Berlin 29-31 (12:17).

Chrobry: Stachera, Kapela – Pawłowski 1, Płócienniczak 4, Bąk 7, Babicz 4, Gujski 2, Tylutki 2, Biegaj 7, Kubała 1, Jurecki 1

Karne: 3/4.
Kary: 8 min.

Fuechse: Heinevetter, Stochl – Weyhrauch 7, Tönnesen 6, Petersen 5, Nenadić 4, Elisson 4, Gojun 3, Vuković 2, Fritz.

Karne: 2/2.

Sędziowali: Leszczyński, Piechota (Płock).

W finałowym spotkaniu zobaczymy właśnie niemiecki zespół Fuechse Berlin w pojedynku z Górnikiem Zabrze. Azoty Puławy zagrają o 3. miejsce z Wybrzeżem Gdańsk. Pogoń Szczecin i Chrobry Głogów walką o 5. miejsce będą zamykać klasyfikację turnieju Szczypiorno Cup.