Szczypiorno Cup: zwycięstwa faworytów, pierwszy triumf Jurasika [Podsumowanie]

31 lip 2015, 20:37

Za nami pierwszy dzień zmagań w międzynarodowym turnieju, Szczypiorno Cup. Ze zwycięstw mogli cieszyć się faworyci. Mariusz Jurasik początek rozgrywek może zaliczyć do udanych, pierwszy raz triumfował w nowej roli, jako trener.

Jako pierwsi na parkiet w Kaliszu wyszli szczypiorniści Górnika Zabrze i Wybrzeża Gdańsk. Pierwsza połowa niespodziewanie padła łupem zawodników z Gdańska. Dziesięciokrotni mistrzowie Polski wygrali pierwszą odsłonę meczu 17:14. Po przerwie do głosu zaczęli dochodzić zabrzanie i po zaciętej końcówce pokonali swoich rywali 32:31. Dla Mariusza Jurasika był to drugi mecz w roli szkoleniowca, pierwszy zakończył się porażką. Jednak tym razem były reprezentant Polski mógł cieszyć się ze swojego premierowego zwycięstwa w nowej roli. “Józek” z powodu lekkiej kontuzji miał nie wystąpić w turnieju, jednak gdy jego zawodnicy nie radzili sobie postanowił ich wesprzeć i pojawił się na parkiecie.

W drugim spotkaniu turnieju Azoty Puławy podejmowały Chrobrego Głogów. Zgodnie z przewidywaniami od początku spotkania to puławianie objęli kilku bramkowe prowadzenie, jednak szczypiorniści Chrobrego nie zamierzali się poddać. W 20. minucie spotkania zdołali doprowadzić nawet do remisu. Jednak po pierwszej części gry to Azoty prowadziły 13:12. Po zmianie stron do ataku ruszyli szczypiorniści z Głogowa, którzy zdołali wyjść nawet na dwubramkowe. Jednak wtedy obydwa zespoły zaczęły popełniać niewymuszone błędy, a brązowi medaliści PGNiG Superligi zaczęli dochodzić do głosu i do końca spotkania skutecznie podwyższali swoją przewagę. Ostatecznie puławianie wygrali 27:22.

Na zakończenie zmagań w pierwszym dniu II edycji Szczypiorno Cup zwycięzca rozgrywek sprzed roku, Fuchse Berlin podejmowało Pogoń Szczecin. Za zdecydowanego faworyta spotkania uważany był zespół ze stolicy Niemiec. Niespodziewanie po niezwykle wyrównanej pierwszej części gry na tablicy wyników widniał remis 17:17. Po przerwie żadna z drużyn nie potrafiła objąć kilku bramkowego prowadzenia. Większą cześć drugiej odsłony meczu gra toczyła się “punkt za punkt”. Dopiero w końcówce meczu zawodnicy Fuchse Berlin zdołali wyjść na cztero bramkowe. Szczypiorniści zza naszej zachodniej granicy nie dali sobie wydrzeć prowadzenie i po zaciętej walce wygrali spotkanie 33:29.

Drugi dzień turnieju rozpocznie spotkanie Górnika Zabrze z Pogonią szczecin (godz. 12.00), następnie na parkiet wyjdą szczypiorniści Azotów Puławy (godz. 14.45), którzy zmierzą się z Wybrzeżem Gdańsk, na zakończenie drugiego dnia rozgrywek zobaczymy Fuchse Berlin w potyczce z Chrobrym Głogów (godz. 17.00).