Strona główna Pilka reczna Sześć zespołów rozpoczyna walkę o Final Four Pucharu Polski

Sześć zespołów rozpoczyna walkę o Final Four Pucharu Polski

0

W najbliższą środę czekają nas emocje związane z meczami ¼ finału Pucharu Polski. Najciekawiej powinno być w Zabrzu.

Azoty Puławy w meczu z PGE Stalą Mielec będą zdecydowanym faworytem. Ekipa prowadzona przez Ryszarda Skutnika celuje w udział w ścisłym finale Pucharu Polski i na spotkanie z mielczanami będzie nastawiona bardzo bojowo. Z kolei Stal jest już jedną nogą w pierwszej lidze, ale z Mielca napływa coraz więcej optymistycznych informacji, szczególnie jeśli chodzi o te dobiegające z gabinetów lekarskich. Coraz bliżej powrotu na boisko jest Damian Kostrzewa, a Łukasz Janyst również trenuje na pełnych obrotach. Jeśli tych dwóch zawodników znajdzie się w składzie na mecz z Azotami to drużyna z Lubelszczyzny może nie mieć wcale łatwo.

Azoty Puławy – PGE Stal Mielec 13.04.2016, godz. 18:00, Puławy

Najbardziej wyrównana wydaje się być para Górnik Zabrze – Chrobry Głogów. Dla obu zespołów brak awansu do czołowej czwórki PGNiG Superligi jest wynikiem poniżej oczekiwań. Dlatego w obu obozach słychać odgłosy wzmożonej mobilizacji. – Musimy grać swoje. Trzeba zwłaszcza uważać na ich mocne i szybkie kontrataki. Nie można dać się im rozpędzić, bo to jest ich siła – zaznacza Maciej Ścigaj cytowany przez oficjalną stronę klubu z Zabrza.

Górnik Zabrze – KS SPR Chrobry Głogów 13.04.2016, godz. 19:00, Zabrze

Osłabiona brakiem Konitza, Oneto, Piechowskiego, Wiśniewskiego i Racoțey Orlen Wisła Płock i tak będzie zdecydowanym faworytem ćwierćfinałowego dwumeczu z Zagłębiem Lubin. Podopieczni Pawła Nocha, którzy w najbliższy weekend rozpoczną walkę o miejsca 5-8 w PGNiG Superlidze mecz Pucharu Polski mogą potraktować jako dodatkowy bonus podczas tego przyzwoitego w ich wykonaniu sezonu. W zupełnie innych nastrojach do tego spotkania przygotowują się w Płocku. – Sezon wszedł już w decydującą fazę i musimy pozostać bardzo skoncentrowani. Mamy jeszcze coś do wygrania i musimy wciąż ciężko pracować, aby zrealizować nasze cele – mówi dla sprwislaplock.pl Miljan Pušica.

ORLEN Wisła Płock – KGHM Zagłębie Lubin 13.04.2016, godz. 18:00, Płock

Komentarze