Szlachetna akcja polskich klubów piłki ręcznej. Będą wspierać podopiecznych fundacji Cancer Fighters

15 lut 2024, 13:22

Wszystkie kluby z ORLEN Superligi oraz ORLEN Superligi Kobiet, łącznie 24 zespoły, jednocześnie poinformowały dziś o transferach do swoich drużyn. Nie chodzi jednak o transfery sportowe, a o akcję specjalną, której celem jest wsparcie podopiecznych fundacji Cancer Fighters, walczących z nowotworami.Wyjątkowa akcja klubów piłki ręcznej w Polsce

Każdy z nowych “nabytków” stał się częścią danej drużyny, co finalnie ma się przełożyć na poprawę sytuacji zdrowotnej każdego oraz każdej z nich. Każdy klub przygotował zbiórki internetowe dla swoich nowych członków, ale środki będą również zbierane podczas spotkań ligowych. Celem minimum w przypadku każdej zbiórki jest zebranie 10 tysięcy złotych. Jednak wsparcie finansowe to nie wszystko, rodzice jednego z chłopców zaproszonych do akcji zwracają uwagę na kwestie mentalne.

Kiedy dowiedzieliśmy się, że nasze dziecko zostanie włączone do akcji, poczuliśmy wdzięczność. To nie tylko szansa na dodatkowe finansowanie leczenia, które jest tak bardzo potrzebne, ale również niesamowite wsparcie mentalne dla naszego dziecka. Otrzymanie koszulki i gadżetów klubu, wiedząc, że cały zespół i jego kibice trzymają za nas kciuki, to coś więcej niż gest. To symbol solidarności i empatii, przypomnienie, że nie jesteśmy sami w tej walce. Dla naszego dziecka to nie tylko nowa koszulkaprzyznała mama młodego podopiecznego fundacji.

Każdy z uczestników tej niestandardowej akcji w miarę możliwości będzie mógł pojawiać się na meczach. Ponadto zawodnicy i zawodniczki będą odwiedzać swoich nowych partnerów z zespołu w szpitalach, specjalnych ośrodkach oraz domach.

Hasło Superligi to „Walka do samego końca”. W każdym meczu obserwujemy jak szczypiornistki i szczypiorniści toczą boje o każdy centymetr boiska, nie odstawiając przy tym kroku. Piłka ręczna to sport dla twardzieli. Prawdziwych twardzieli widujemy jednak nie tylko na superligowych parkietach, ale na oddziałach onkologicznych, kiedy to mali wojownicy walczą o coś najcenniejszego – zdrowie i powrót do normalnego życia. Jestem wdzięczny, że każdy z klubów ORLEN Superligi i ORLEN Superligi Kobiet tak ochoczo włączył się w pomoc dla małych wojowników, od których można się wiele nauczyć co to znaczy prawdziwa walka – przyznał Maciej Turchan, PR Manager Superligi.

Pełną listę zbiórek można znaleźć na stronie Wolni od raka. 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA