Strona główna Pozostałe Sporty walki Szpilka i Sulęcki wejdą dziś do ringu w Chicago!

Szpilka i Sulęcki wejdą dziś do ringu w Chicago!

0

Artur Szpilka (17-1, 12 KO) i Maciej Sulęcki (19-0, 4 KO) stoczą dziś w nocy w Stanach Zjednoczonych kolejne walki na zawodowych ringach. Rywalem  „Szpili” będzie Ty Cobb (18-6, 10 KO), natomiast drugi z Polaków zmierzy się z Darrylem Cunninghamem (30-7, 11 KO).

Pojedynki naszych pięściarzy nie będą najważniejszymi (przynajmniej dla Amerykanów) na gali w Chicago. W walkach wieczoru zmierzą się Daniel Jacobs z Calebem Truaxem oraz Anthony Dirrell z Badou Jackem.  W karcie gali znalazło się aż 12 konfrontacji co nie zdarza się często. Dla naszych pięściarzy będzie to pierwszy pojedynek po podpisaniu menadżerskich kontraktów z Alem Haymonem. Dodatkowo w narożniku Szpilki po raz pierwszy będzie jego nowy trener Ronni Shields.

Podczas zakończonej kilkanaście godzin temu ceremonii ważenia Artur Szpilka wniósł na wagę 106,1 kilograma. Jest to o 2-3 kg więcej niż zapowiadał Polak jeszcze kilka dni temu. Jego rywal jest cięższy o sześć kilogramów. Maciej Sulęcki waży 72,8 kg, tyle samo co jego przeciwnik.

Transmisja gali w nocy z piątku na sobotę (godz. 2:00) na Polsat Sport. W USA transmisję przeprowadzi telewizja Spike TV.

Komentarze