Szpilka zaakceptował warunki. Kiedy zawalczy z Pudzianowskim?

Nad Wisłą o walce Artur Szpilka – Mariusz Pudzianowski dyskutowano już od miesięcy. Teraz były pięściarz w magazynie „Klatka po Klatce” przyznał, że to właśnie z 45-latkiem przyjdzie mu się zmierzyć w kolejnym pojedynku. Dodał również, że już nie może się doczekać walki. W grę wchodzą dwa terminy.

Walka Szpilka – Pudzianowski w pierwszej części 2023 roku

W grudniu odbyła się gala XTB KSW 77. Podczas wydarzenia miała miejsce chyba najbardziej medialna walka w historii polskiego MMA, czyli pojedynek Mamed Chalidow – Mariusz Pudzianowski. Samo starcie nie sprostało jednak oczekiwaniom fanów. Więcej spodziewano się po byłym siłaczu, który został pokonany już w pierwszej rundzie. Wiele wskazuje jednak na to, że niedługo będzie miał okazję ponownie powalczyć o przychylność kibiców.

Kilka tygodni temu Martin Lewandowski przyznał, że ma już pomysł na przyszłość Mariusza Pudzianowskiego. Jeden z szefów KSW wielu szczegółów zdradzić nie chciał, ale media od razu wywnioskowały, że chodzi o zestawienie zawodnika z Arturem Szpilką. Teraz te plotki potwierdził były pięściarz w programie „Klatka po Klatce”, w którym przyznał, że przyjął już wstępne warunki kontraktu.

Prowadzący rozmowę ze „Szpilą” Artur Mazur również przyznał, że wie od decyzyjnych osób o decyzji Mariusza Pudzianowskiego, który również miał już zgodzić się na warunki zaproponowane przez KSW. Jedyną niewiadomą pozostaje więc data samej walki.

Największa polska federacja MMA rozważać ma dwa terminy. Pierwszym jest maj, drugim natomiast czerwiec bieżącego roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ale pewnym jest natomiast fakt, iż KSW chce zorganizować tę wielką walkę w trakcie trwania kalendarzowej wiosny.

Przypomnijmy, że Artur Szpilka w KSW stoczył dopiero jedną walkę. W swoim debiutanckim pojedynku pokonał Ukraińca Sergieja Radczenko. Z kolei Mariusz Pudzianowski walczy w MMA już listopada 2009 roku. Zaczynał od starcia z Marcinem Najmanem.

Będzie walka Pudzianowski i Szpilka? „Plan już się zrodził”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama