Szybka wygrana Igi Świątek! Polka z awansem do półfinału turnieju WTA w Madrycie!

Aktualizacja: 4 maj 2023, 07:59
3 maj 2023, 21:25

Iga Świątek potrzebowała zaledwie 69 minut, aby pokonać 6:0, 6:3 Petrę Martić i awansować do półfinału turnieju WTA 1000 w Madrycie. W kolejnej fazie nasza tenisistka zmierzy się z Weroniką Kudiermietową, która w ćwierćfinale wygrała w trzech setach z Jessicą Pegulą.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Koncertowa gra Igi Świątek

Pierwszy set był znakomity w wykonaniu Igi Świątek. Naszej zawodniczce wychodziło wszystko i nawet po teoretycznie trudnych zagraniach piłka wpadała tam gdzie chciała Polka. We wcześniejszych spotkaniach madryckiego turnieju mocną stroną Petry Martić był dobry serwis. Podczas meczu ćwierćfinałowego ten element funkcjonował zdecydowanie gorzej. Chorwatka w pierwszej partii zdobyła zaledwie punkt przy własnym podaniu i zakończyła tę cześć meczu bez wygranego gema.

Po krótkiej przerwie pierwsza rakieta świata wyszła na prowadzenie 1:0 w drugim secie, ale w kolejnych gemach grę poprawiła Petra Martić i starała się nawiązać walkę. Chorwatka została przełamana dopiero w połowie partii, kiedy to Iga Świątek wyszła na prowadzenie 4:2. Na lepszy serwis rywalki Polka odpowiadała świetnym returnem. Rozstawiona z numerem 27. tenisistka miała szansę szybko odrobić stratę przełamania, ale popełniła dwa błędy i kolejny gem przegrała do 30. Chorwatka wygrała jeszcze kolejne starcie, ale Iga Świątek zakończyła mecz wygrywając gema przy własnym serwisie.

Iga Świątek (1. WTA) vs Petra Martić (33. WTA) 6:0, 6:3

Dzięki wygranej Polka awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Madrycie. Jej kolejną rywalkę będzie Rosjanka Weronika Kudiermietowa (13. WTA), która w ćwierćfinale wyeliminowała Amerykankę Jessicę Pegulę (4:6, 6:0, 4:6).