Szybki mecz w Kielcach!

21 gru 2016, 19:43

Ostatni swój występ w tym roku podopieczni trenera Anastasiego mogą zaliczyć do udanych, bowiem dzięki niemu na ich konto wpadną cenne trzy punkty, które udało im się odebrać kielczanom w ich własnej hali.

Kielczanie mecz rozpoczęli asem serwisowym Bartosza Bućko (1:0). Chwilę później, po udanym ataku ze środka, gdańszczanie doprowadzili do remisu (3:3). Równa wymiana nie trwała jednak zbyt długo, bowiem podopieczni trenera Anastasiego szybko odskoczyli rywalom na kilka punktów (5:9). Fantastyczną serię Lotosu przerwała dopiero popsuta zagrywka Pashytskyy’iego (6:13). W dalszej części tej partii gra kielczan nie uległa poprawie, co coraz bardziej oddalało ich od uratowania tego seta (12:20). Pierwszą odsłonę zakończył Andrić swoim nieudanym atakiem (15:25).

Kolejna część spotkania już od początku układała się pod dyktando gości (3:6). Po świetnym ataku Schulza straty kielczan wzrosły do pięciu “oczek” (5:10). Gospodarzom chwilę później udało się nawiązać kontakt z podopiecznymi Andrei Anastasiego po dobrym bloku (15:16). Kielecka ekipa nie wykorzystała jednak okazji, i z powrotem ich straty do przeciwników się odnowiły (20:23). Set zakończył Gawryszewski mocnym atakiem ze środka (22:25).

Ostatnia część spotkania ponownie lepiej otworzyła ekipa Lotosu, która już od początku wyprowadziła sobie czteropunktowe prowadzenie (0:4). Chwilę później po świetnym ataku kielczan ich straty zaczęły topnieć (6:9). W połowie partii gospodarzom w końcu udało się doprowadzić do remisu, co obudziło widownię (15:15). Lotos zdołał odrobić straconą przewagę, jednak kontuzji doznał Mateusz Mika, który niefortunnie stanął po skończonym ataku (18:20). W końcówce gdańszczanie okazali się być nie do zatrzymania dla rozbitych rywali i po szybkim ataku Gawryszewskiego mecz wygrała ekipa Lotosu (22:25).

Effector Kielce – Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (15:25, 22:25, 22:25)
MVP: Miłosz Hebda
Effector Kielce: Bućko, Antosik, Komenda, Więckowski, Wohlfahrtstatter, Wachnik, Orobko, Pawliński, Superlak, Formela, Ziemnicki, Dyk, Andrić, Maćkowiak
Libero: Biniek, Sobczak
Lotos Trefl Gdańsk: Niemiec, Grzyb, Stępień, Pietruczuk, Jakubiszak, Schulz, Ptaszyński, Pashytskyy, Gawryszewski, Romać, Mika, Hebda, Masny
Libero: Gacek, Majcherski