Szybkie i łatwe zwycięstwo bielszczanek

20 lis 2016, 16:13

Podczas 6. kolejki ORLEN Ligi doszło do zmierzenia się drużyn BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała i Polski Cukier Muszynianka Muszyna. Szybko i sprawnie z przyjezdnymi rozprawiły się bielszczanki, które wygrały 3:0 (25:13, 25:19, 25:15).

Na początku spotkania utrzymywał się. remis (5:5). Na trzypunktowe prowadzenie wyszły gospodynie spotkania (9:6). Błędy gości pozwalały na zwiększenie prowadzenia (11:6). W grze na dobre zacięły się muszynianki (15:6). Wreszcie kilka punktów zdobyły przyjezdne (15:9). Bielszczanki spokojnie kontrolowały wynik spotkania (17:10). Mikyskova raz po raz atakowała ze skrzydła.  Żadnej recepty na jej grę nie miały przyjezdne (20:11). Deklasacja gospodyń w pierwszej partii (24:13). Magdalena Gryka kończy seta atakiem z drugiej piłki (25:13).

Druga partia podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od remisu (5:5).  Znów na kilka punktów odskoczyły bielszczanki (11:8). As serwisowy Moskwy i przewaga coraz większa (16:12). Chwila dekoncentracji w drużynie gospodarzy pozwoliło na  zbliżenie się do wyniku gościom (17:15). Jednak bielszczanki szybko powróciły do swojej gry i zmierzały do zwycięstwa z drugim secie (21:17). Muszynianki dotykają siatki i w ten sposób kończy się druga partia (25:19).

Trzecia partia rozpoczęła się od szybkiego prowadzenia gospodyń (5:3), które szybko odrobiły muszynianki (5:5). Jednak to bielszczanki cały czas utrzymywały się na prowadzeniu (13:10). Zbliżały się do końcowej części seta (17:12). Dalsza deklasacja gospodyń trwała (21:14). Skrzypkowska kończy seta (25:15) i całe spotkanie.

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (25:13, 25:19, 25:15)

MVP: Sonia Mikyskova
BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała: Mikyskova, Skrzypkowska, Trojan, Moskwa, Mucha, Gryka, Wojtowicz, Wańczyk, Pasznik, Staniucha-Szczurek, Brzezińska, Perlińska, Wilczek

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Rabka, Wawrzyniak, Wójcik, Cvetanović, Sosnowska, Sredić, Medyńska, Sredić, Szabo, Łyszkiewicz, Wilk, Cikiriz