Szybkie spotkanie w Dąbrowie Górniczej

Aktualizacja: 25 lut 2017, 20:29
25 lut 2017, 18:14

W ramach 22. kolejki ORLEN Ligi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza podejmował Polski Cukier Muszyniankę Muszyna. Gospodynie szybko rozprawiły się z rywalkami i zgarnęły komplet punktów.

Sam początek spotkania był wyrównany (3:3), jednak to gospodynie pierwsze wysunęły się na prowadzenie (9:5). Muszynianki nie dały rady odrobić strat (16:9), miały ogromne problemy ze skończeniem swoich akcji (21:14). Nie były w stanie doprowadzić do remisu, czy choćby zmniejszyć różnicę punktową. Dąbrowianki pewnie wygrały partię 25:15.

Tym razem set rozpoczął się korzystniej dla gospodyń (5:2). Należało pochwalić skuteczna grę Eleonory Dziękiewicz (8:3). Siatkarki MKS-u dobrze pracowały blokiem, przekonać się o tym mogła Magdalena Wawrzyniak (16:12). W końcówce muszynianki starały się “dogonić” swoje rywalki i ze stanu 23:14 doprowadziły do 24:18. Gospodynie jednak szybko wykorzystały swoją szansę i zakończyły drugiego seta (25:18).

Początek kolejnej odsłony był zdecydowanie wyrównany (5:5). Zespoły grały punkt za punkt (9:9). Pierwsze na prowadzenie wyszły gospodynie (15:13). Muszynianki usilnie starały się doprowadzić do remisu, jednak nieskutecznie (20:17). Dąbrowianki nie miały problemów z szybkim doprowadzeniem do końca seta i tym samym spotkania. Finałowy set zakończyła się przy wyniku 25:21.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

MVP: Kathleen Weiss

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Horka, Kaliszuk, Paszek, Ganszczyk, Dziękiewicz, Weiss, Lemańczyk

Polski Cukier Muszynianka: Savić, Wawrzyniak, Rabka, Wójcik, Cvetanović, Sredić, Medyńska