Szybkie zwycięstwo dla bydgoszczanek

25 lis 2016, 19:53

KS PAŁAC Bydgoszcz podejmował na własnym boisku ostatnią drużynę tabeli – KSZO Ostrowiec. Bydgoszczanki nie miały żadnego problemu z rywalkami, zainkasowały komplet punktów i zwyciężyły 3:0 (25:14, 25:12, 25:19).

Do stanu 4:4 gra była wyrównana po czym na dwa punkty przewagi wyszły przyjezdne (4:7). Jednak prowadzeniem nie nacieszyły zbyt długo, gdyż już za chwilę to gospodynie zdobyły sześć punktów z rzędu (10:7). Po ataku Śmieszek wynik wynosił 15:9. Przewaga wynosiła w pewnym momencie spotkania siedem punktów (20:13). Po ataku Kuligowskiej piłka setowa dla bydgoszczanek (24:17), którą od razu wykorzystała Śmieszek (25:14).

W drugiej partii gra od początku była pogromem ze strony gospodyń (10:3). As serwisowy Jagodzińskiej ustawił wynik na 13:3. KSZO Ostrowiec zdobył punkt dopiero przy stanie 17:4. Wchodząc w decydującą część seta gospodynie prowadziły 20:9. Ostatecznie zwyciężyły w drugim secie 25:12.

W trzecim secie remis toczył do stanu 6:6. Od tego momentu przewagę przejęły bydgoszczanki (10:8). Po punktowym bloku Krzywickiej przewaga wynosiła cztery “oczka” (16:12). Trzy błędy w ataku pozwoliły na odrobienie strat przez przyjezdne (16:16). Błędy przeszły na ich zespół i po raz kolejny na prowadzenie wyszły rywalki (19:16). Blok Materni i piłka meczowa dla gospodyń (24:18). Jagodzińska swoim atakiem zakończyła spotkanie (25:19).

KS PAŁAC Bydgoszcz – KSZO Ostrowiec 3:0 (25:14, 25:12, 25:19)

MVP: Marlena Pleśnierowicz

KS PAŁAC Bydgoszcz: Krzywicka, Kuligowska, Misiuna, Śmieszek, Jagodzińska, Pleśnierowicz, Nowakowska, Bałdyga, Maternia, Portalska, Ziółkowska

KSZO Ostrowiec: Ściurka, Kapturska, Brzóska, Soter, Polak, Piotrowska, Pawlukowska, Szpak, Pierre, Stroiwąs, Colik, Thaka