Szybkie zwycięstwo Impelu

11 gru 2016, 18:18

W ramach 11. kolejki ORLEN Ligi PAŁAC Bydgoszcz na swoim terenie podejmował gości z Wrocławia. W meczu górą okazały się wrocławianki, które nie miały większych problemów z pokonaniem gospodyń.

Bardzo szybko na prowadzenie wysunęły się wrocławianki (1:4). Gospodynie doprowadziły do remisu 6:6. W dalszym ciągu utrzymywał się remis (8:8). Dopiero przy stanie 12:12 cztery kolejne akcje padły łupem wrocławianek (12:16).  Z prowadzenia nie cieszyły się długo gdyż kolejne cztery akcje zapisały się na koncie gospodyń (16:16). W końcówce seta goście odskoczyli na kilka punktów (18:22). Piłka setowa (18:24) i pierwsza partia wygrana została przez przyjezdne (18:25).

W drugiej partii początkowo zawodniczki utrzymywały remisowy wynik (5:5). Jednak na sześciopunktowe prowadzenie zdołały wysunąć się wrocławianki (6:12). Cały czas utrzymywały swoją przewagę (10:17). W decydującą część seta wchodziły z prowadzeniem 15:20. Ostatecznie w partii zwyciężyły 17:25.

Po 10-minutowej przerwie obie drużyny powróciły do gry. Szybko na prowadzenie wyszły przyjezdne (2:5). Bydgoszczanki zbliżyły się na punkt (8:9). Pięć kolejnych punktów zameldowało się na koncie wrocławianek (8:14). Przyjezdne zmierzały do zakończenia spotkania (13:21). Piłka meczowa dla Impelu Wrocław (14:24) i koniec spotkania (14:25).

KS PAŁAC Bydgoszcz – Impel Wrocław 0:3 (18:25, 17:25, 14:25)

MVP: Micha Hancock

KS PAŁAC Bydgoszcz: Jagodzińska, Misiuna, Krzywicka, Kuligowska, Pleśnierowicz, Śmieszek, Nowakowska, Kaczor, Mędrzyk, Bałucka, Cembrzyńska, Konieczna, Wysocka, Sikorska, Stasiak

Impel Wrocław:  Kossanyiowa, Ptak, Konieczna, Kąkolewska, Hancock, Courtney, Sawicka, Bałdyga, Dąbrowska, Fojucik, Krawulska, Portalska, Ziółkowska, Maternia