Szymon Wojtakowski z medalem MŚ juniorów! Sukces polskiego łyżwiarza

Aktualizacja: 9 lut 2024, 14:52
9 lut 2024, 09:50

Szymon Wojtakowski wywalczył brązowy medal podczas rozgrywanych w japońskim Hachinoe mistrzostw świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim. 18-latek zajął trzecie miejsce na dystansie 1500 metrów, poprawiając wynik uzyskany wcześniej na 500 metrów.

Wojtakowski z brązowym medalem MŚJ

18-letni polski łyżwiarz rozpoczął zmagania na w japońskim Hachinohe od rywalizacji na dystansie 500 metrów. Po świetnym biegu zajął czwarte miejsce ze stratą niespełna pół sekundy do trzeciego Japończyka Issy Gunji. O medal miał nadzieję walczyć także na trzykrotnie dłuższym dystansie.

W wyścigu na 1500 metrów Wojtakowski od początku plasował się w czołówce stawki. Po dwóch okrążeniach wykręcił najlepszy czas, ale ostatecznie dojechał do mety z trzecim rezultatem i zgarnął brązowy medal. Czwartego Czecha Metodeja Jilka wyprzedził o zaledwie 0,04 s.

Na starcie wyścigu na 1500 metrów znalazło się także trzech innych Polaków. Mateusz Śliwka zajął 16. miejsce (1:51.32), na 33. pozycji zmagania ukończył Szymon Kwapisz (1:54.40), a 37. lokatę zajął Jerzy Stadnicki (1:54.93).

MŚ juniorów w Hachinoe – 1500 metrów (wyniki)