Tajpej 2017: Kacper Majchrzak z medalem i rekordem Polski!

22 sie 2017, 19:45

Kacper Majchrzak zdobył srebrny medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej. Polski pływak zajął drugie miejsce w finale wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym i wynikiem 1:46,19 ustanowił nowy rekord Polski.

Majchrzak rozpoczął spokojnie, po pierwszej sześćdziesiątce był dopiero szósty, ale później płynął bardzo szybko. W połowie dystansu plasował się na piątym miejscu, po kolejnych pięćdziesięciu metrach był trzeci, a finiszował tuż za Litwinem Danasem Rapsysem.

– Świetny finisz kolegi z toru obok, ostatnio ja wygrałem na Pucharze Świata, a on teraz. Poszło wszystko zgodnie z planem, ustanowiłem nowy rekord życiowy i rekord Polski, więc jest krok do przodu. Bardzo się z tego cieszę – mówił Majchrzak.

To czwarty medal zdobyty jak na razie przez polskich sportowców w Tajpej. Wcześniej biało-czerwoni zdobyli trzy krążki w turniejach indywidualnych szpadzistów – Aleksandra Zamachowska złoty, Kamila Pytka srebrny, a Filip Broniszewski brązowy.