Tajpej 2017: Kolejny medal dla Polski. Tym razem Krzysztof Pielowski

27 sie 2017, 12:55

Krzysztof Pielowski zdobył brązowy medal 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej w matatonie pływackim. Warunki na trasie były bardzo trudne, co boleśnie odczuła Polka Justyna Burska, która straciła przytomność w wodzie i trafiła do szpitala.

Maraton rozpoczął się o godz. 6 rano, ale i tak pływakom bardzo doskwierał upał, a woda miała temperaturę 30 stopni Celsjusza, co dla pływaków jest koszmarnym utrudnieniem. Aż osiem zawodniczek i dziewięciu zawodników nie ukończyło wyścigu.

Pielowski jeszcze na czwartym kilometrze prowadził, ale ostatecznie zajął trzecie miejsce ze stratą 27,1 sek. do zwycięzcy Włocha Gregorio Paltrinieriego, co jest olbrzymim sukcesem. Rywalizująca wśród kobiet Joanna Zachoszcz uplasowała się na dziesiątej pozycji.

Justyna Burska, która straciła przytomność, została wyciągnięta z wody przez ratowników i trafiła do szpitala. Badania na szczęście nie wykazały nic niepokojącego.