Strona główna Pilka reczna Katar 2015 Tak Chorwackie media komentują porażkę z Polską!

Tak Chorwackie media komentują porażkę z Polską!

0

Polscy piłkarze ręczni odnieśli w dzisiaj ogromny sukces, pokonując w 1/4 finału mistrzostw świata 2015 rozgrywanym w Katarze Chorwację 24:22! Dla mediów z kraju naszych rywali porażka swojej drużyny jest dużą i bardzo niemiłą niespodzianką. Chorwaccy dziennikarze krytykują swoją ekipę za brak kreatywności w ataku i zastanawiają się czy trener Slavko Goluża nie powinien być zwolniony. Polacy są z kolei chwaleni za swoją determinację i nieustępliwość.

“To koniec! Chorwacja odpada z gry o medale mistrzostw świata w Katarze” – tytułuje meczową relację internetowe wydanie dziennika “Vecernji List”. “W drugiej połowie prowadziliśmy różnicą dwóch bramek, graliśmy w podwójnej przewadze i zmarnowaliśmy to. Po raz kolejny zespół Goluży nie miał pomysłu na to, jak wyjść z trudnej sytuacji” – krytykuje swoich graczy i trenera chorwacki dziennik.

Natomiast serwis Net.hr pisze o polskim koszmarze i katastrofie jaka wydarzyła się w 1/4 turnieju. “Polacy to starzy znajomi chorwackich piłkarzy ręcznych. Nigdy nie pokonali ich w fazie play-off wielkiego turnieju, ale w Dausze wykorzystali swoją szansę. Nawet w najgorszych snach nie nikt nie dopuszczał takiego obrotu sprawy, polski koszmar”

“Kto jest odpowiedzialny za katastrofę w Katarze?” pyta dziennik “Jutarnji List” “Niestety, nadszedł koniec pewnej epoki. Zamiast walczyć o medale będziemy bić się o miejsca 5-8. Tego nie możemy tolerować, niezależnie od pozycji Slavko Goluży w chorwackiej piłce ręcznej” dodaje również, “reakcje biało-czerwonych po każdym golu pokazywały ich determinację i chęć wzięcia rewanżu za wszystkie wcześniejsze porażki z Chorwatami”.

 

Komentarze