Takiej gali w Polsce jeszcze nie było! W stawce dwa pasy mistrzowskie

Aktualizacja: mar 13 2023, 11:26
mar 13 2023, 08:49

Zaplanowana na 22 kwietnia rzeszowska gala Knockout Boxing Night wzbogaciła się właśnie o kolejną mistrzowską walkę. Przed szansą zdobycia mistrzostwa Europy wagi junior ciężkiej stanie Michał Cieślak. Przypomnijmy, że to drugie starcie, którego stawką będzie pas mistrzowski. Wcześniej o tytuł czempiona WBC powalczą Łukasz Różański i Alen Babić.

W Rzeszowie pisać się będzie historia polskiego pięściarstwa

Na początku lutego oficjalnie potwierdzono, że Grupa KnockOut Promotions wygrała przetarg na organizację walki Łukasza Różańskiego (14-0, 13 KO) z Alenem Babiciem (11-0, 10 KO). Dzięki temu długo wyczekiwany pojedynek, którego stawką będzie pas mistrzowski WBC kategorii bridger, odbędzie się w obiekcie G2A Arena w Jesionce. Zwycięzca zgarnie tytuł zwakowany przez Kolumbijczyka Oscara Rivasa.

To niezwykłe wydarzenie, gdyż starcie Różański -Babić to pierwszy pojedynek o mistrzostwo świata w Polsce od siedmiu lat. Ostatni raz w tak wielkim pięściarskim przedsięwzięciu miał okazję wziąć udział Krzysztof Głowacki. We wrześniu 2016 roku Polak zmierzł się w trójmiejskiej Ego Arenie z Ołeksandrem Usykiem.

Teraz gala w Rzeszowie wzbogaciła się o jeszcze jedną walkę mistrzowską. Michał Cieślak (23-2, 17 KO) powalczy z Francuzem Dylanem Bregeonem (12-2-1, 3 KO) o mistrzostwo Europy wagi junior ciężkiej. To niezwykła wiadomość, gdyż nigdy wcześniej w Polsce nie było imprezy pięściarskiej, podczas której w stawce znalazły się dwa pasy mistrzowskie. Jeden europejski, drugi światowy. Oba mistrzowskie starcia zostały zakontraktowane na dwanaście rund.

Walka Cieślak – Bregeon. Kim jest rywal polskiego pięściarza?

Warto podkreślić, że Dylan Bregeon bił się już w 2021 roku o pasy mistrza Europy i mistrza Unii Europejskiej. Dwukrotnie przegrywał jednak przez jednogłośną decyzję sędziów. Do walki z Cieślakiem przystąpi po wygranej z Eddym Lacrossem. Łącznie na zawodowych ringach Francuz stoczył 15 pojedynków.

Duże doświadczenie ma również Michał Cieślak. Pięściarz z Radomia w przeszłości dwukrotnie stawał przed szansą zdobycia mistrzostwa świata. Polak musiał uznać jednak wyższość Ilungi Makabu i Lawrence’a Okolie. To były jego jedyne porażki w ringu. Do tej pory Cieslawk wygrał 23 zawodowe pojedynki.

Nici z historycznego pojedynku? „To niegodne tak traktować kibiców”

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA