TCS Oberstdorf: Ryoyu Kobayashi najlepszy, trzech Polaków w dziesiątce!

30 gru 2018, 19:21

Ryoyu Kobayshi zwyciężył w konkursie na skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Lider klasyfikacji generalnej potwierdził swoją wysoką formę i jest jednocześnie liderem klasyfikacji 67 Turnieju Czterech Skoczni. Polacy nie znaleźli się dziś na podium, ale są w walce o podium i o zwycięstwo w całym cyklu!

Japończyk Ryoyu Kobayashi generalnej po próbach na 138,5 oraz 126,5 metra triumfował w pierwszym konkursie 67 Turnieju Czterech Skoczni. Ryoyu wyprzedził o 0,4 punktów reprezentanta gospodarzy Markusa Eisenbichlera. Na trzeciej pozycji uplasował się Austriak Stefan Kraft.

Najlepszym z Polaków dziś w Oberstdorfie okazał się Dawid Kubacki. Dawid po skokach na 128,5 oraz 133,5 metra znalazł się dziś na 5 lokacie. Tuż za Nim był Piotrek Żyła. Mistrz olimpijski – Kamil Stoch konkurs zakończył na 8 pozycji. Jakub Wolny zajął 26 miejsce.

Do serii finałowej nie zdołał awansować Stefan Hula oraz Aleksander Zniszczoł. W gronie zawodników, którzy nie wywalczyli awansu do finału, znaleźli się także, Norwegowie – Daniel Andre Tande i Anders Fannemel oraz Niemcy – Severin Freund i Andreas Wellinger.

Pierwszą i drugą rundę rundę zawodów rozegrano z 8. belki startowej. Oczywiście Polacy wciąż liczą się w walce o najwyższe cele w tym turnieju. Następny konkurs już w Nowy Rok w Garmisch-Partenkirchen. Zapraszamy do kibicowania naszym.