TCS: Prevc nie pozostawił wątpliwości, Stoch najlepszy z Polaków

3 sty 2016, 15:49

Peter Prevc zwyciężył w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni. W dzisiejszych zawodach w Innsbrucku Słoweniec wyprzedził Niemca Severina Freunda i Norwega Kennetha Gangnesa. Do drugiej serii awansowało trzech Polaków, a najlepszym z nich był Kamil Stoch, który zajął 16. miejsce.

W pierwszej serii Prevc oddał najlepszy skok – Słoweniec poszybował na odległość 125 metrów. Dalej od niego skoczył drugi po pierwszej serii Kenneth Gangnes – Norweg zaliczył 126,5 m, ale skakał w lepszych warunkach. Na trzecim miejscu po pierwszej serii znajdował się Severin Freund po skoku na odległość 122,5 m.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Kamil Stoch, który bez problemu pokonał Słoweńca Tilena Bartola w parze K.O. Mistrz olimpijski z Soczi osiągnął odległość 118,5 metra. Pojedynek w parze wygrał także Stefan Hula, który skokiem na odległość 114,5 metra pokonał Japończyka Shohei Tochimoto. Rywalizację w parze przegrali Dawid Kubacki (118,5 metra) i Maciej Kot (115 metrów). Kubacki awansował jednak do drugiej serii jako “szczęśliwy przegrany”.

W drugiej serii jako pierwszy z Polaków zaprezentował się Hula, który nieco się poprawił – 118 metrów dało mu ostatecznie 27. miejsce. Taką samą odległość osiągnął Kubacki, który uplasował się na 24. miejscu. Ostatni z Polaków w drugiej serii, Kamil Stoch osiągnął odległość 120,5 metra i zakończył zawody w Innsbrucku na 16. pozycji.

Swoją dominację potwierdził Prevc, który po najdłuższym skoku w konkursie (132 metry) powiększył przewagę nad rywalami i pewnie zwyciężył. Na drugie miejsce wskoczył Freund, który wyprzedził Gangnesa.

W klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni prowadzi Prevc, który wyprzedza Freunda i Gangnesa.