Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie TCS: Prevc nie pozostawił wątpliwości, Stoch najlepszy z Polaków

TCS: Prevc nie pozostawił wątpliwości, Stoch najlepszy z Polaków

0

Peter Prevc zwyciężył w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni. W dzisiejszych zawodach w Innsbrucku Słoweniec wyprzedził Niemca Severina Freunda i Norwega Kennetha Gangnesa. Do drugiej serii awansowało trzech Polaków, a najlepszym z nich był Kamil Stoch, który zajął 16. miejsce.

W pierwszej serii Prevc oddał najlepszy skok – Słoweniec poszybował na odległość 125 metrów. Dalej od niego skoczył drugi po pierwszej serii Kenneth Gangnes – Norweg zaliczył 126,5 m, ale skakał w lepszych warunkach. Na trzecim miejscu po pierwszej serii znajdował się Severin Freund po skoku na odległość 122,5 m.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Kamil Stoch, który bez problemu pokonał Słoweńca Tilena Bartola w parze K.O. Mistrz olimpijski z Soczi osiągnął odległość 118,5 metra. Pojedynek w parze wygrał także Stefan Hula, który skokiem na odległość 114,5 metra pokonał Japończyka Shohei Tochimoto. Rywalizację w parze przegrali Dawid Kubacki (118,5 metra) i Maciej Kot (115 metrów). Kubacki awansował jednak do drugiej serii jako “szczęśliwy przegrany”.

W drugiej serii jako pierwszy z Polaków zaprezentował się Hula, który nieco się poprawił – 118 metrów dało mu ostatecznie 27. miejsce. Taką samą odległość osiągnął Kubacki, który uplasował się na 24. miejscu. Ostatni z Polaków w drugiej serii, Kamil Stoch osiągnął odległość 120,5 metra i zakończył zawody w Innsbrucku na 16. pozycji.

Swoją dominację potwierdził Prevc, który po najdłuższym skoku w konkursie (132 metry) powiększył przewagę nad rywalami i pewnie zwyciężył. Na drugie miejsce wskoczył Freund, który wyprzedził Gangnesa.

W klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni prowadzi Prevc, który wyprzedza Freunda i Gangnesa.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Peter Prevc (Słowenia)            269,5 pkt
  2. Severin Freund (Niemcy)        258,4 pkt
  3. Kenneth Gangnes (Norwegia)  251,5 pkt

16. Kamil Stoch                           226,1 pkt

24. Dawid Kubacki                       219,3 pkt

27. Stefan Hula                           213,8 pkt

33. Maciej Kot                             103,5 pkt

Komentarze