TdP: Genechten zwycięzcą kolejnego etapu

6 sie 2014, 20:04

Belg, Jonas Van Genechten został zwycięzcą czwartego etapu Tour de Pologne. Zawodnik grupy Lotto-Belisol był najszybszy po finiszu w peletonie.

Dzisiejszy etap z Tarnowa do Katowic był najdłuższy w całym cyklu i ciągnął się przez 236 kilometrów! Pierwszą ucieczkę mogliśmy już oglądać na 70. kilometrze, jednak akcja została bardzo szybko “skasowana”. Wszystko ze względu na 6. w klasyfikacji generalnego Borisa Vallee, który mógłby zagrażać potencjalnym faworytom wyścigu.

Na 133. kilometrze kontratakować próbował zawodnik CCC Polsat Polkowice- Mateusz Taciak wraz z dwoma innymi zawodnikami. Ta ucieczka również została dogoniona, ale już tylko 8 km. przed metą, dzięki czemu nasz rodak został nowym liderem klasyfikacji górskiej!

Finisz rozegrał się w peletonie, gdzie najszybszy był wspomniany wcześniej Belg. W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany. Nadal na prowadzeniu jest Czech- Petr Vakoc, który wyprzedza drugiego Matthiasa Krizka o 26 sekund. Najwyżej z Polaków na razie jest Maciej Paterski. Kolarz grupy CCC zajmuje 10. lokatę.

Autor: Damian Wilary