Strona główna Kolarstwo TdP: Rafał Majka ponownie bezkonkurencyjny!

TdP: Rafał Majka ponownie bezkonkurencyjny!

0

Stało się to co nie udało się wczoraj! Rafał Majka ponownie wygrał etap Tour de Pologne, ale tym razem przejął także żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej!

Na mierzącym 174 km 6. etapie, który zaczynał i kończył się w Bukowinie Tatrzańskiej był bardzo ciekawy już od samego początku i to niekoniecznie ze względu na Rafała Majkę.

Otóż oprócz wielkiego sukcesu naszego eksportowego kolarza mamy również nieco mniejszy sukces. Wszystko za sprawą Macieja Paterskiego, który wygrał cztery pierwsze premie górskie. Potem dołożył jeszcze triumf podczas szóstej wizyty i stało się jasne, że będzie najlepszym góralem podczas tegorocznego Tour de Pologne!

To co działo się pod koniec etapu to wielka rywalizacja kolarzy. Rafał Majka co chwilę “rwał” całą stawkę dzięki czemu peleton z minuty na minutę się kurczył. Co ważne z rywalizacji odpadał też dotychczasowy lider wyścigu- Petr Vakoc! Ostateczny cios Polak wykonał na 4 km przed metą, kiedy to oderwał się od prowadzącej górki i pomknął w stronę mety!

Początkowo próbował utrzymywać się za naszym rodakiem Hiszpan- Benat Izaguirre, ale nie wytrzymał długo, a Majka samotnie minął linię mety!

Jutro ostatni etap, bardzo trudny dla podopiecznego grupy Saxo, jazda indywidualna na czas.

Buh9jIJCYAAcD0D

Autor: Damian Wilary

Foto: Getty Images