Strona główna Kolarstwo TdP: Vakoc uciekł i wygrał drugi etap!

TdP: Vakoc uciekł i wygrał drugi etap!

0

Czech- Peter Vakoc po ucieczce wygrał drugi etap tegorocznego Tour de Pologne! Razem z Vakocem w ucieczce było dwóch Polaków, jednak już na ulicach Warszawy zwycięzca zgubił naszych rodaków i samotnie zakończył etap.

Drugi etap to kolejna płaska, 226 kilometrowa trasa z Torunia do Warszawy. Próba ucieczki poszła tuż po starcie. Od peletonu oderwało się trio polsko-czeskie: Przemysław Kasperkiewicz z reprezentacji Polski, mistrz kraju Bartłomiej Matysiak z CCC Polsat i Petr Vakoc- kolega z grupy wielkiego nieobecnego Touru Michała Kwiatkowskiego (Omega Pharma Quick Step). Kontratakować próbował Francuz Pierre-Henri Lecuisinier, jednak jego starania nic nie dały, czołówki nie dogonił i zrezygnował z akcji.

Taka też ucieczka dojechała aż do Warszawy! Tam jednak Czech uciekł Polakom i samotnie przekroczył linię mety. Matysiak i Kasperkiewicz zostali z kolei wchłonięci przez peleton. Nasz główny faworyt, czyli Rafał Majka również dojechał w peletonie i nie ma strat do najgroźniejszych rywali.

W klasyfikacji generalnej prowadzi zwycięzca dzisiejszego etapu, który ma przewagę 27 sekund nad zwycięzcą pierwszego wyścigu- Jewhieniejem Hutarowiczem. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Maciej Paterski, który zajmuje 6. lokatę, ze stratą 35 sekund do lidera.

Autor: Damian Wilary