Tego nikt się nie spodziewał! Resovia przegrywa w Kielcach

6 sty 2018, 19:26

Siatkarze z Kielc w genialny sposób rozpoczęli zaczęli nowy rok, sensacyjnie wygrywając z Asseco Resovią Rzeszów 3:1.

Pomimo dobrego otwarcia (0:3), rzeszowianie szybko zaczęli popełniać błędy, przez co miejscowi wyszli na prowadzenie (7:4). Niezmiennie utrzymywali je aż do końca odsłony. Podopiecznym Andrzeja Kowala udało się wyrównać 18:18. Przyjezdnym bardzo zależało na tym, aby ostatecznie zakończyć set na swoją korzyść i już nawet prowadzili 24:22, jednak nie wykorzystali szansy. Po serii punktowych bloków to kielczanie mogli cieszyć się z wygranej (30:28).

To potknięcie nie zadziałało negatywnie na przyjezdnych. Dobrze rozpoczęli kolejną partię (4:8), jednak kielczanie wywierali na nich ogromną presję. Podopiecznym Dariusza Daszkiewicza udało się wyrwać rywalom prowadzenie (13:10). Dopiero gdy na boisku pojawili się Marcin Mozdżonek, Michał Kędzierski i Jakub Jarosz rzeszowianie zdobyli sześć punktów w serii (14:16). Niestety, nie mogli cieszyć się prowadzeniem za długo. Kielczanie po raz kolejny zakończyli set na swoją korzyść, po długiej grze na przewagi (29:27).

Dłuższa przerwa widocznie wpłynęła na jakość gry obydwu zespołów. Bardzo długo grały punkt za punkt i dopiero gdy set zbliżał się do końca podopieczni Andrzeja Kowala zdobyli cztery oczka prowadzenia (13:17), jednak tak szybko jak je zdobyli, tak je stracili. Nim się obejrzeliśmy kielczanie wyrównywali wynik (17:18). Tym razem na tym się zakończyło, Pasy szybko doprowadzili odsłonę do końca triumfując 25:20.

To małe zwycięstwo zupełnie nie pomogło rzeszowianom w dalszych partiach. Po raz kolejny początek należał do miejscowych, którzy skutecznie czytali rozegrania Kędzierskiego (11:8). Trener Kowal próbował rotować składem, jednak zmiennikom również nie udawało się zdominować rywali (20:15). Kielczanie napędzali się z akcji na akcję i ostatecznie wygrali 25:21.

Dafi Społem Kielce – Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (30:28, 29:27, 25:20, 25:21)

MVP: Przemysław Stępień

Dafi Społem Kielce: Dokić, Morozau, Stępień, Pawliński, Nalobin, Wachnik, Czunkiewicz, Superlak, Adamski, Łapszyński

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Dryja, Śliwka, Rossard, Schoeps, Lemański, Masłowski, Możdżonek, Jarosz, Depowski, Krastins