czwartek, 30 czerwca, 2022

Tenis stołowy: Trzecie zwycięstwo Polek w kwalifikacjach do Drużynowych Mistrzostw Europy

Polskie tenisistki stołowe wygrały ze Szwajcarkami 3:0 w meczu kwalifikacyjnym do Drużynowych Mistrzostw Europy. Niestety drugi mecz w eliminacjach przegrali nasi tenisiści, którzy ulegli reprezentacji Słowenii 2:3. 

Pierwszy mecz pomiędzy Polkami i Szwajcarkami również zakończył się rezultatem 3:0. Podobnie jak w tamtym spotkaniu punkty dla naszej drużyny zdobyły – Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska-Franc i Klaudia Kusińska.

Dla naszych tenisistek był to trzeci mecz w tych eliminacjach. Polki mają na koncie komplet zwycięstw i pewnie prowadzą w tabeli grupy E. Ostatni mecz eliminacyjny rozegrają 24 stycznia z drużyną Hiszpanii.

Trudną sytuację w grupie H mają nasi tenisiści. Po trzech kolejkach mają na koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki. W ostatnim meczu kwalifikacyjnym Polacy zagrają z Belgami. W pierwszym meczu górą byli nasi zawodnicy, którzy wygrali 3:0.

Bezpośredni awans do mistrzostw Europy w Luksemburgu, uzyska tylko zwycięzca grupy. Zespół z drugiego miejsca o awans będzie musiał walczyć w barażach.

Wyniki

Szwajcaria – Polska 3:0

Rachel Aschwanden – Katarzyna Grzybowska-Franc 1:3

Celine Reust – Natalia Partyka 1:3

Mireille Kroon – Klaudia Kusińska 0:3

Słowenia – Polska 3:2

Darko Jorgic – Daniel Górak 3:1

Bojan Tokic – Wang Zengyi 3:2

Deni Kozul – Jakub Dyjas 0:3

Darko Jorgic – Wang Zengyi 1:3

Bojan Tokic – Daniel Górak 3:0

 

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA