niedziela, 26 czerwca, 2022

Tenis stołowy: Zwycięstwa Siarki ZOT Tarnobrzeg i Unii AZS AWFiS Gdańsk w Lidze Mistrzów

Unia AZS AWFiS Gdańsk pokonała UMMC 3:2 i zanotowała pierwsze zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów tenisistów stołowych. W rozgrywkach Ligi Mistrzów kobiet KTS Siarka ZOT Tarnobrzeg pokonała SKST Stavoimoex Hodonin.

Początek spotkania ułożył się znakomicie dla gospodarzy z Gdańska, ponieważ swoje pojedynki wygrali Mitsuki Yoshida i Yang Wang. Szanse na zakończenie spotkania w kolejnym meczu miał Mattias Oversjo. Niestety po pięciosetowej rozgrywce musiał uznać wyższość zawodnika gości. W kolejnym pojedynku Alexander Shibaev pokonał Yoshidę i doprowadził do remisu 2:2.

Podobny przebieg meczu miał miejsce w pierwszym pojedynku obu drużyn. Wówczas Gdańszczanie również prowadzili 2:0, ale ostatecznie przegrali 3:2. Jednak tym razem nie doszło do powtórki, ponieważ Yang Wang okazał się lepszy od Andreja Gacina i ostatecznie to Unia AZS AWFiS Gdańsk zwyciężyła 3:2.

Tenisistki stołowe Siatki ZOT Tarnobrzeg po raz drugi w tej edycji Ligi Mistrzów pokonały SKST Stavoimoex Hodonin 3:1, w którym występuje reprezentantka Polski Natalia Partyka. W pierwszym pojedynku Renata Strbikova pokonała zawodniczkę Siarki Andreę Todorović. Do remisu doprowadziła Ying Han, która pokonała Natalię Partykę, a dzięki zwycięstwu Kingi Stefańskiej zawodniczki z Tarnobrzega objęły prowadzenie 2:1. Decydujący punkt zdobyła Ying Han, która pokonała Renatę Strbikovą.

Dzięki drugiemu zwycięstwu zawodniczki Siarki objęły prowadzenie w grupie D i są blisko awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

 

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA