Strona główna Pozostałe Testy w Abu Zabi: Kubica zakończył jazdę. Co za czasy!

Testy w Abu Zabi: Kubica zakończył jazdę. Co za czasy!

0

Kapitalnie zakończyły się testy w Abu Zabi dla Roberta Kubicy! Polak osiągnął szósty wynik porannych zmagań i jest naprawdę blisko podpisania kontraktu z Williamsem! Najlepszy okazał się Kimi Raikkonen z Ferrari.

Kubica przejechał podczas porannej sesji aż 58 okrążeń. Jego potencjalny team chciał bowiem jak najdokładniej sprawdzić czy niepełnosprawność Kubicy ma wpływ na to, jak on prowadzi samochód. Zespół był zadowolony z tego, co Polak pokazał podczas październikowych testów na torach Silverstone i Hungaroring, ale jazdy odbywał autem z 2014 roku (testować najnowszych maszyn poza oficjalnymi sesjami nie wolno). Teraz Kubica został sprawdzony w samochodzie z 2017 roku. Takim samym jak to, które jeszcze w niedzielę brało udział w Grand Prix Abu Zabi!

Powrót na tor krakowianina okazał się świetnym pomysłem nie tylko marketingowym, ale i sportowym. Kubica z okrążenia na okrążenie jechał coraz lepiej, aż w końcu wykręcił czas 1:41:296 dający mu przez kilka minut nawet piąte miejsce. Ostatecznie wyprzedził go jeszcze Niemiec Nicko Hulkenberg i zmagania w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Polak zakończył na bardzo dobrym szóstym miejscu. Zwyciężył Fin Kimi Raikkonen z wynikiem 1:37:768 przed Sebastanem Grosjeanem i Nicko Hulkenbergiem.

Komentarze