niedziela, 26 czerwca, 2022

Thurnbichler oficjalnie trenerem polskich skoczków! „Prezes ma czasem rację”

Thomas Thurnbichler został nowym trenerem polskich skoczków narciarskich, informację potwierdził tym razem sam Polski Związek Narciarski. Austriak wziął udział w specjalnym nagraniu dla polskich kibiców.

Thomas Thurnbichler przeprowadza się do Krakowa

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet PZN podpisał czteroletni kontrakt z nowym trenerem Kadry Narodowej A w skokach narciarskich. Zadaniem 32-latka będzie przywrócenie polskim skoczkom właściwej formy, która pozwoli na rywalizację z najlepszymi w przyszłym sezonie. Jego asystentem będzie Mathias Hafele. Wkrótce mamy poznać skład całego sztabu szkoleniowego, kierowanego przez Thurnbichlera.

Jedną z istotnych zmian już na samym początku jest fakt, że Austriak niebawem przeprowadzi się do Krakowa, aby w Polsce nadzorować funkcjonowanie reprezentacji.

— Jestem w Innsbrucku, gdzie studiowałem sport, dorastałem i pracowałem dla Austriackiego Związku Narciarskiego jako trener przez ostatnich kilka lat. Wkrótce opuszczę Innsbruck. Moim następnym miejscem będzie Kraków i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy — powiedział Thomas Thurnbichler w specjalnie przygotowanym wideo.

Trzeci Austriak w historii, który został trenerem polskich skoczków

Nowy szkoleniowiec był w przeszłości skoczkiem, ale nigdy nie udało mu się zaistnieć w Pucharze Świata. Wystąpił w nim tylko razy podczas 56. Turnieju Czterech Skoczni, choć wcześniej zdobył cztery medale mistrzostw świata juniorów, w tym brąz w zawodach indywidualnych. Ostatnie skoki oddał w 2011 roku, a następnie postanowił szlifować swój warsztat trenerski.

Przez kilka lat pracował z młodzieżą, a jego podopieczni osiągali sukcesy. W końcu wiosną zeszłego roku został asystentem Andreasa Wildhoelzla, pierwszego trenera Austriaków. Teraz zastąpi Michala Doleżala i zajmie się pracą m.in. z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Pierwsze informacje o zatrudnieniu Turnbichlera pojawiły się 31 marca, gdy taką informację ogłosił Apoloniusz Tajner. Kilka godzin później ze strony PZN pojawiło się dementi tej informacji. Ostatecznie wszystko odbyło się zgodnie z wizją prezesa związku.

Absurd w PZN! Związek zaprzecza słowom Tajnera, skoczkowie wciąż bez trenera

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA