Thurnbichler uspokaja ws. wyników polskich skoczków. “Bez nerwów”

28 lis 2023, 10:12

Polscy skoczkowie narciarscy z pewnością jak najszybciej będą chcieli zapomnieć o inauguracyjnym konkursie PŚ w Ruce. Trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler zaapelował o spokojniejsze podejście do sprawy, a przy tym zapewnił, że sytuacja ulegnie poprawie.Falstart polskich skoczków w Pucharze Świata

Pierwszy weekend nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich był dla polskich skoczków niezwykle nieudany. Wystarczy wspomnieć, że najlepszym miejscem biało-czerwonych była… 21. lokata. W sobotnim zawodach uplasował się na niej Dawid Kubacki, a w niedzielnych Piotr Żyła.

Zarówno Kubacki, jak i Kamil Stoch po drugim konkursie zwrócili uwagę na bardzo słaby początek sezonu. Poddawali w wątpliwość sposoby przygotowania do zawodów w Ruce, co można było odczytać jako niezadowolenie z metod Thomasa Thurnbichlera. Skoczkowie nie chcieli jednak otwarcie zarzucać trenerowi błędów.

Thurnbichler apeluje o spokój

Cytowany przez Polski Związek Narciarski trener Polaków wyjaśnił przyczyny problemów Stocha.Jeśli chodzi o Kamila, to na pewno miał trudny okres przygotowawczy przez całą jesień. Zmagał się również z problemami w zeszłym tygodniu w Lillehammer. Było więc jasne, że w Ruce również nie będzie łatwo, bo to naprawdę trudna skocznia. Trzeba być w dobrej formie, a my próbowaliśmy zaryzykować – mówił Thurnbichler.

Austriacki szkoleniowiec ma jednak nadzieję, że niebawem skoki Polaków ulegną poprawie.Jestem przekonany co do całej drużyny. Wierzę w ten zespół. Wierzę w trenerów i wierzę w skoczków. Musimy mieć teraz jasną wizję i pracować dzień po dniu – przyznał.

Thurnbichler zaapelował także o spokojniejsze podejście do wyników.Nie możemy się teraz stresować. Wiemy, że czeka nas ciężka praca, ale bez nerwów. Niemcy i Austriacy skaczą naprawdę dobrze. Wykonali znaczący krok względem minionego roku. Teraz jesteśmy trochę z tyłu. W przeliczeniu na metry wyglądało to gorzej niż jest w rzeczywistości – dodał.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA