Dobra seria Spurs przerwana. To nie był dzień Jeremy’ego Sochana

Aktualizacja: 30 sty 2024, 09:09
30 sty 2024, 07:42

Koszykarze San Antonio Spurs wygrali dwa ostatnie mecze i byli bliscy, aby w poniedziałek zanotować swoje trzecie zwycięstwo z rzędu. Ostatecznie podopieczni Gregga Popovicha zmarnowali swoją szansę i przegrali z Washington Wizards 113:118. Słabe spotkanie rozegrał Jeremy Sochan.

Tylko dwa punkty Sochana w meczu przeciwko Wizards

Teksańczycy nie rozgrywają dobrego sezonu i można ich nazwać największym zawodem kampanii 2023/2024. Spurs w tabeli Konferencji Zachodniej zajmują ostatnie, 15. miejsce i na swoim koncie mają tylko dziesięć zwycięstw. Ostatnie dni dawały jednak nadzieję koszykarzom i kibicom z San Antonio. Podopieczni Gregga Popovicha zanotowali dwa zwycięstwa z rzędu, w weekend pokonując m.in. Minnesotę Timberwolves 113:112.

Dobra seria Spurs została przerwa w poniedziałek. Tym razem ekipa, w której gra Jeremy Sochan przegrała z Washington Wizards 113:118. Gospodarze jeszcze w połowie czwartej kwarty prowadzili 107:98, ale już tradycyjnie zepsuli końcówkę meczu. Ekipa z Waszyngtonu zdobyła dziewięć punktów z rzędu i wyrównała stan rywalizacji, a potem do zwycięstwa poprowadzili są Kyle Kuzma i Tyus Jones.

Słabo w poniedziałek spisał się Sochan. Polak spędził na parkiecie niespełna 26 minut. W tym czasie zawodnik Spurs zdobył tylko dwa punkty i wykorzystał zaledwie jeden an siedem oddanych prób z pola. Trochę lepiej to wyglądał jeśli chodzi o zbiórki, których zanotował pięć. Sochan zaliczył też dwa faule, asystę i przechwyt.

Lepiej w poniedziałek spisali się koledzy Polaka. Devin Vassell zdobył 24 oczka, natomiast Victor Wembanyama skompletował double-double (22 punkty, 11 zbiórek). Ich dobre występy nie starczyły jednak do zwycięstwa.  Dla Teksańczyków to 37. porażka w tym sezonie.