Tour de San Luis: Zespół z Polakiem w składzie wygrywa pierwszy etap!

Aktualizacja: 19 sty 2016, 11:52
18 sty 2016, 22:23

Ekipa Łukasza Wiśniowskiego, Etixx – Quick Step wygrała drużynową “czasówkę”, która otworzyła kolarski wyścig Tour de San Luis (kat. 2.1). Również wysokie, bo czwarte miejsce zajął zespół Tinkoff, w którym jechało trzech innych naszych kolarzy.

Pierwszym etapem wyścigu była jazda drużynowa na czas na 21-kilometrowej trasie ze startem i metą w El Duranzo. Odcinek ten nie był bardzo wymagający pod względem ukształtowania terenu.

Belgijski Etixx – Quick Step wykręcił dziś najlepszy czas, a swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożył Łukasz Wiśniowski. Drugie miejsce ze stratą ośmiu sekund zajął zespół Movistaru, a trzecie Astany, ich strata wynosiła siedemnaście sekund. Tuż za podium znaleźli się kolarze Tinkoff z trzema Polakami w składzie: Rafałem Majką, Maciejem Bodnarem i Pawłem Poljańskim.

Liderem klasyfikacji generalnej został Ariel Maximiliano Richeze (Etixx – Quick Step). Wiśniowski z takim samym czasem jest trzeci. Zawodnicy Tinkoff są sklasyfikowani w drugiej dziesiątce.

Jutro kolarze będą mieli do pokonania etap o długości 182 km z jednym podjazdem zakończonym premią górską trzeciej kategorii w początkowej fazie rywalizacji.