Towarzyski: Tym razem ZAKSA lepsza od JW

10 sty 2019, 20:30

W rozegranym dzisiaj w Gliwicach sparingu pomiędzy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle a Jastrzębskim Węglem padł wynik 3:2. Zespół z Jastrzębia wykorzystał w ten sposób przerwę ligową spowodowaną kwalifikacjami do ME, natomiast dla drużyny z Kędzierzyna był to przede wszystkim test Areny Gliwice, w której 15 stycznia podejmą oni w Lidze Mistrzów włoski zespół Cucine Lube Civitanova.

To już drugi w przeciągu ostatniego tygodnia mecz sparingowy pomiędzy tymi drużynami, pierwszy padł łupem JW.

Pierwszy set sparingu należał do kędzierzynian, którzy rozstrzygnęli go na swoją korzyść głównie za sprawą ataku.

W drugim secie efektywnością w ataku imponował Christian Fromm, zdobywca siedmiu punktów w tym secie. Szansę debiutu od trenera otrzymał testowany przez pomarańczowych amerykański przyjmujący Brenden Sander.

Czwartego seta ZAKSA  grała wyłącznie zmiennikami, którzy wygrali tego seta 25:23.

W tie-breaku w obaj trenerzy dali pograć już wyłącznie zmiennikom. To wicemistrzowie Polski zwyciężyli w decydującej części meczu i w całym spotkaniu 3:2.