Strona główna Siatkówka PlusLiga Transfer medyczny w Jastrzębskim Węglu! Michał Szalacha zastąpi Grzegorza Kosoka

Transfer medyczny w Jastrzębskim Węglu! Michał Szalacha zastąpi Grzegorza Kosoka

0

W związku z kontuzją Grzegorza Kosoka, drużynę Jastrzębskiego Węgla zasili na zasadzie transferu medycznego Michał Szalacha.

Grzegorz Kosok od kilku tygodni zmagał się z bólem barku. Kontuzja kapitana okazała się na tyle poważna, że nie może on dokończyć sezonu w barwach Pomarańczowych.

– Bardzo mi przykro, że nie dokończę sezonu w składzie zespołu, na placu gry, ale taki jest sport. Czasami zdarza się tak, że w najważniejszym momencie dla sportowca zawodzi jego zdrowie. W ostatnim meczu z ONICO Warszawa starałem się jeszcze pomóc drużynie, myśląc wspólnie z fizjoterapeutą, że nie będzie aż tak źle. Aczkolwiek późniejsza diagnoza, badanie oraz konsultacja medyczna nie były dla mnie pomyślne i potwierdziło się najgorsze, a mianowicie to, że moja przerwa w grze potrwa dłużej. Teraz kluczowe jest dobro Klubu i dobro tych zawodników, którzy grają. Ja będę wspierał zespół z boku w walce o brązowy medal – przyznaje Grzegorz Kosok.

Kosoka zastąpi w zespole Michał Szalacha, wychowanek Asseco Resovii Rzeszów, gdzie grał w zespołach młodzieżowych. W seniorskiej siatkówce zadebiutował w AZS-ie Częstochowa, a obecny sezon spędził i zakończył w barwach Chemika Bydgoszcz. Jego kontrakt z bydgoskim klubem został rozwiązany.

– Kontrakt Michała obowiązywał do końca maja. Gdy tylko pojawiło się zapytanie ze strony Jastrzębia o transfer medyczny, było jasne, że wyrazimy zgodę. Cieszymy się, że Michał będzie mógł wspomóc zespół w walce o brązowy medal. Życzymy powodzenia! – powiedziała Zuzanna Zacniewska PR Manager Chemika Bydgoszcz

W związku z problemami zdrowotnymi Grześka Kosoka, poinformowano mnie o chęci przeprowadzenia transferu medycznego. Po meczu w Warszawie, myślałem, iż nie dojdzie on do skutku, jednak wczoraj rano otrzymałem informację, że o 16 mam się stawić na treningu. Było to dla mnie dużym zaskoczeniem, ale bardzo chcę pomóc chłopakom. Naszym celem będzie walka o brąz i udział w Lidze Mistrzów. Będzie to cenne doświadczenie i na pewno przyczyni się do rozwoju mojej kariery – powiedział sam zainteresowany.

Jastrzębski Węgiel zawalczy o brązowy medal z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Pierwszy mecz w “małym finale” już w sobotę 27 kwietnia o 17:30.

źródło: inf. pras. Chemik Bydgoszcz / inf. pras. Jastrzębski Węgiel / oprac. własne

Komentarze