Strona główna Pilka reczna Transferowa karuzela w Mielcu

Transferowa karuzela w Mielcu

0

Lato okazało się gorącym okresem dla Stali, głownie po tym jak klubowi udało się z pomocą miasta utworzyć Spółkę akcyjną i pozostać w Superlidze. Ostatecznie w związku zawirowaniami, plany sprowadzenia trenera Roberta Lisa, czy zawodników Bartosza Konitza, Tomislava Stojkovicia spełzły na niczym, mimo to udało się utrzymać szkielet zespołu oraz sprowadzić nowego bramkarza.

Stal w nowym sezonie będzie prowadzona przez trenerski duet Tomasz Sondej – Łukasz Rybek, który nabierał doświadczenia przez ostatnie miesiące przy boku Tadeusza Jednoroga. Ważną chwilą dla fanów Stali było jednak odejście czołowego zawodnika Damiana Kostrzewy. Od przyszłego sezonu lewoskrzydłowego będziemy mogli ujrzeć w barwach Wybrzeża Gdańsk. Pozostali skrzydłowi czyli Paweł Wilk, Łukasz Janyst oraz Michał Chodara postanowili przedłużyć swoje umowy z klubem.

Mielczanom nie udało się zatrzymać obrotowych Jewgena Krawczenko (transfer do Piotrkowianina), oraz Damiana Krzysztofika (zasili Chrobrego Głogów). Klub opuścił również rezerwowy bramkarz Nebosja Nikolić. Nowym konkurentem Krzysztofa Lipki do gry w bramce “Czeczeńców” będzie Grzegorz Barnaś. 24-latek sprowadzony z SPR Tarnów jest świeżo upieczonym Akademickim Mistrzem Polski.

Mimo, że Stal pod okiem nowego trenera rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu, to kadra nie została jeszcze zamknięta. Możemy spodziewać się, że skład zostanie uzupełniony nowymi zawodnikami, głównie chodzi o obrotowego i skrzydłowego.

Źródło: sprstal.mielec.pl

Komentarze