czwartek, 30 czerwca, 2022

Transferowa niespodzianka w Płocku. Mateusz Piechowski w BM Logroño La Rioja!

Mateusz Piechowski obrał hiszpański kierunek jak jego poprzednik, Kamil Syprzak i będzie bronił barw BM Logroño La Rioja. Obrotowy Orlenu Wisły Płock podpisał dwuletnią umowę, obowiązującą od przyszłego sezonu.

Kontrakt Piechowskiego z Wisłą wygasa po zakończeniu sezonu 2017/2018. Klub nie podjął rozmów w sprawie nowego i 22-letni zawodnik zdecydował się przejść do trzeciej drużyny ligi hiszpańskiej ubiegłego sezonu oraz corocznego uczestnika Ligi Mistrzów.

Hiszpański klub co prawda w obecnych rozgrywkach zawodzi, plasując się na ósmej pozycji w lidze ASOBAL, ale do końca sezonu daleka droga. Natomiast nowymi kolegami w zespole Piechowskiego będą tak znani piłkarze jak: Juan Del Arco, Fabio Chiuffa czy Gurutz Aguinagalde, brat Julena z Vive Kielce. W Logroño gra już były Nafciarz, Angel Montoro.

Piechowski wprowadzany przez Manolo Cadenasa, od czterech lat znajduje się w pierwszym zespole Wisły. To właśnie hiszpański szkoleniowiec przestawił go z rozegrania na koło, gdzie przez pewien moment udanie się prezentował. Pewien moment, gdyż wychowanka Wisły od jakiegoś czasu gnębią kontuzje. Poprzedni sezon Piechowski stracił z powodu zerwania więzadeł w kolanie i uszkodzenia łąkotki, w obecnym dochodzi do siebie po operacji stawu skokowego.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA