Transmisja Senegal – Polska (14.11): Gdzie oglądać drugi mecz biało-czerwonych na MŚ U17?

13 lis 2023, 17:00

Na inaugurację mistrzostw świata do lat 17 piłkarska reprezentacja Polski przegrała 1:0 z Japonią. Jeśli zespół prowadzony przez Marcina Włodarskiego chce awansować do fazy play-off, nie może sobie pozwolić na kolejną porażkę. Drugim przeciwnikiem naszej kadry będzie Senegal, a mecz zostanie rozegrany we wtorek przed południem czasu polskiego.

Senegal – Polska
14.11.2023, 10:00
2 kolejka fazy grupowej MŚ U17

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Gdzie oglądać Senegal – Polska na Mistrzostwach Świata U17?

Drugi mecz Polaków na młodzieżowym mundialu zostanie rozegrany we wtorek, 11 listopada o godzinie 10:00 na stadionie Si Jalak Harupat w Bandung. Transmisja będzie dostępna na kanale TVP Sport oraz w aplikacji mobilnej i na stronie internetowej publicznego nadawcy.

Zespół z Afryki faworytem w starciu z reprezentacją Polski

W pierwszej kolejce fazy grupowej rozgrywanego w Indonezji turnieju Biało-czerwoni przegrali 1:0 z Japonią. Trzecia drużyna tegorocznego EURO U17 rozegrała bardzo dobrą pierwszą połowę, ale w kilku sytuacjach brakowało jej skutecznego wykończenia akcji. Po przerwie młodzi piłkarze z Polski szybko opadli z sił, co wykorzystała ekipa z Azji i w 76. minucie zdobyła bramkę, która jak się później okazało, dała jej zwycięstwo.

Senegal na inaugurację mistrzostw wygrał 2:1 z Argentyną, co dla niektórych kibiców może być małym zaskoczeniem. Najbliższy rywal naszej reprezentacji to jednak triumfator Pucharu Narodów Afryki U17 2023 i jeden z głównych faworytów do medal na trwającym mundialu.

Na co zwrócić uwagę w meczu Senegal – Polska na MŚ U17?

Młodzieżowa reprezentacja Polski przystąpiła do turnieju w okrojonym składzie. Początkowo nasza kadra składała się z 21 zawodników, ale na kilka dni przed startem mistrzostw czterech graczy zostało odesłanych do kraju. Powodem takiej decyzji było naganne zachowanie piłkarzy, których podczas zgrupowania przyłapano na spożywaniu alkoholu.

Zespół znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, bo sztab szkoleniowy ma do dyspozycji tylko 17 zawodników, w tym 3 bramkarzy. Sobotnia porażka z Japonią również pokrzyżowała plany Biało-czerwonych. Jeśli Polska przegra z Senegalem, może nawet stracić szanse na wyjście grupy. W fazie pucharowej zagrają po dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny z każdej grupy oraz 4 najlepsze zespoły z trzecich miejsc.

Ruszają MŚ U17 w piłce nożnej. Jak w Indonezji wypadnie reprezentacja Polski?