WTA Finals 2023: Świątek – Jabeur (03.11): Kiedy mecz? Pogoda torpeduje turniej w Cancun

Aktualizacja: 4 lis 2023, 05:02
3 lis 2023, 16:30

W nocy z piątku na sobotę (3-4 listopada) czekają nas emocje związane z występem Igi Świątek. Polka w trzecim pojedynku grupowym WTA Finals zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur. Podpowiadamy, gdzie i kiedy oglądać pojedynek w meksykańskim Cancun.

Iga Świątek – Ons Jabeur
04.11.2023, 02:45
3. kolejka fazy grupowej WTA Finals

WTA Finals: Świątek wygrała 2:0 z Jabeur i w półfinale zagra z Sabalenką. Polka zwróciła się do kibiców

Aktualizacja 4.11, 02:50: Początek meczu Świątek – Jabeur opóźnia padający deszcz.

Aktualizacja 4.11, 02:26: Coco Gauff wygrała w trzecim secie i wyrzuciła Czeszkę z rywalizacji w Cancun. Za chwilę mecz Igi Świątek.

Aktualizacja 4.11, 01:49: Przed nami trzeci set w meczu Gauff – Vondrousova.

Aktualizacja 4.11, 00:41: Mecz Gauff – Vondrousova przerwany już trzeci raz. Pierwsze skrzypce gra osoba odpowiedzialna za selekcję muzyki na korcie w Cancun – z całych sił próbuje rozgrzewać niezbyt liczną publiczność. Tenisistki wyszły ponownie na kort o godzinie 01:00.

Aktualizacja 4.11, 00:25: Vondrousova wygrała z Gauff pierwszy set 5:7, dzięki czemu Iga Świątek ma już pewny udział w półfinale.

Aktualizacja 4.11, 00:00: Pogoda niestety niezmiennie daje o sobie znać w Cancun, przez co mecz Coco Gauff – Marketa Vondrousova był już dwukrotnie przerwany. Grę utrudnia nie tylko padający deszcz, ale też silny wiatr. Tenisistki z USA oraz Czech wciąż nie zakończyły pierwszego seta. Prognozy na mecz Igi Świątek nie są optymistyczne.

Transmisja Świątek – Jabeur: Gdzie i kiedy oglądać?

Jeśli pogoda kolejny raz nie zakłóci rywalizacji w Cancun, pojedynek Świątek – Jabeur zostanie rozegrany w nocy z piątku na sobotę, nie wcześniej niż o godzinie 02:00. Transmisja telewizyjna będzie dostępna w CANAL+Sport 2. Spotkania WTA Finals można oglądać także w internecie w serwisie CANAL+online oraz Player.

WTA Finals 2023 Cancun - dzień 6
WTA Finals 2023 Cancun – dzień 6

Iga Świątek może zakończyć fazę grupową bez porażki

Rywalizację w grupie A (Bacalar) z kompletem trzech zwycięstw zakończyła na pierwszym miejscu Amerykanka Jessica Pegula. Już w nocy z soboty na niedzielę drugą niepokonaną zawodniczką w fazie grupowej WTA Finals może zostać Iga Świątek. Polka w ramach rywalizacji grupy B (Chetumal) zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur.

W poprzednim spotkaniu Świątek pokonała Amerykankę Cori Gauff 6:0, 7:5. Z kole na inaugurację zmagań w meksykańskim Cancun Polka uporała się z Marketą Vondrousovą, triumfując 7:6, 6:0. Tak dobrym bilansem nie może pochwalić się Jabeur. Tunezyjka dotychczas przegrała z Gauff (0:6, 1:6), ale zachowała szansę na grę w kolejnej fazie dzięki pokonaniu Vondrousovej 6:4, 6:3.

W tym roku Świątek i Jabeur mierzyły się ze sobą tylko raz – podczas turnieju Masters w Stuttgarcie Polka wygrała 3:0. Całkowity bilans bezpośrednich pojedynków wynosi 4:2 dla Świątek.

Zakłady WTA Finals 2023. Bonus powitalny w STS: 1560 zł + 250 zł za wygraną Świątek