Trefl Proxima z kolejnym zwycięstwem!

27 lis 2017, 20:56

W ramach 7. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Pałac Bydgoszcz podejmował Trefl Proximę Kraków. Wydawało się, że to gospodynie będą faworytkami spotkania, jednak przyjezdne pokazały się z bardzo dobrej strony i to one zgarnęły pełną pulę punktów.

Gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie (4:1). Krakowianom bardzo trudno było dogonić rywalki (8:3). Niespodziewanie Pałacanki straciły całą swoją przewagę i na tablicy wyników pojawił się remis (9:9). Zespoły grały punkt za punkt i dopiero w końcówce bydgoszczankom udało się wrócić na prowadzenie (18:14). To właśnie one jako pierwsze miały na swoim koncie piłki setowe (24:20), jednak przyjezdne w niesamowity sposób odrobiły straty (24:24). Pierwszy set ostatecznie padł łupem Trefla Proximy (24:26)!

Już na początku kolejnej odsłony krakowianki zyskały minimalną przewagę (5:7). Gra bydgoszczanek nie wyglądała tak efektowne jak w pierwszej partii (5:12). Sytuacja coraz bardziej nakręcała grę przyjezdnych. Zdobywały punkt za punktem bez większego problemu (6:17). Gospodynie w końcu zaczęły odrabiać straty, jednak różnica nadal była bardzo znacząca (11:19). Drugie set zakończył się bardzo szybko, wynikiem 17:25.

W kolejnym secie przyjezdne znowu wyrwały się na prowadzenie (4:7). Pałacanki jednak dzielnie walczyły i udało im się doprowadzić do remisu (10:10). Po raz kolejny drużyny grały w kontakcie punktowym, jednak o jeden krok lepsze były przyjezdne (14:15). Set zbliżał się  ku końcowi, a krakowianki powiększyły swoje prowadzenie (18:21). Gospodyniom nie udało się już odwrócić losów spotkania. Musiały pogodzić się z przegraną 21:25 i 0:3 w całym spotkaniu.

Pałac Bydgoszcz – Trefl Proxima Kraków 0:3 (24:26, 17:25, 21:25)

Pałac Bydgoszcz: Ziółkowska, Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Wenerska, Kuligowska, Maternia, Świder, Różyńska, Fedusio, Fojucik, Szczygioł, Nickowska, Jagła.

Trefl Proxima Kraków: Talas, Słonecka, Jaroszewicz, Clement, Woźniak, Budzoń, Szymańska, Paszek, J.Łukasik, Brzezińska, Hatala, M.Łukasik, Wysokińska, Kulig.