Trudna droga Budowlanych do zwycięstwa

26 lut 2017, 20:31

W ramach 22. kolejki ORLEN Ligi w sopockiej Hali 100-lecia zmierzyły się ze sobą Atom Trefl Sopot i Grot Budowlani Łódź. Pierwsze dwa sety zostały bezproblemowo wygrane przez przyjezdne. Gospodyniom udało się jednak doprowadzić do tie-breaka. Piąta partia została wygrana przez Budowlane.

Łodzianki pewnie weszły w spotkanie, od razu zdobywając przewagę. Piotr Matela musiał zareagować i poprosił o czas dla swojej drużyny (0:4). Gospodynie jednak w dalszym ciągu nie były w stanie odrobić strat (2:10). Bezradnie patrzyły jak ich rywalki zdobywają kolejne punkty (2:16). Budowlane grały bardzo skutecznie, punktowały w każdym siatkarskim elemencie (4:18). Pewnym było, że premierowa odsłona padnie łupem łodzianek. Atomówkom nie udało się nawet przekroczy bariery dziesięciu punktów, set zakończył się wynikiem 7:25.

Początek kolejnej partii był zdecydowanie bardziej wyrównany (2:2). Pierwsze na prowadzenie wyszły Budowlane (4:7). Przyjezdnym udało się utrzymywać bezpieczny dystans punktowy w dalszej części seta (10:13). Przy stanie 11:15 Monikę Fedusio zmieniła Klaudia Kulig, która jest nominalną libero. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, gospodynie miały ogromny problem z zatrzymaniem rozpędzonych łodzianek (12:19). Przyjezdne zdobywały punkty seriami (16:23). Niedługo potem mogły cieszyć się z drugiego wygranego seta (18:25).

Rozpoczęcie trzeciego seta bardzo przypominało te z poprzedniej odsłony (4:4). Tym razem jednak żadna z drużyn nie wysunęła się na prowadzenie. Obydwa zespoły szły łeb w łeb wymieniając się mocnymi zagraniami (9:9). Ostatecznie przewagę zdobyły przyjezdne (12:16) i nie wypuszczały jej już do końca seta. Sopocianki zerwały się do walki i udało im się zbliżyć do rywalek (17:18). Budowlane ponownie “odskoczyły” (18:22), jednak nie na długo. Końcówka spotkania zapowiadała się nerwowo (23:23). Walkę nerwów wygrały gospodynie, tym samym przedłużając spotkanie (25:23).

Kolejna partia również zaczęła się od remisu (4:4), jednak tym razem pierwsze prowadzenie zdobyły gospodynie (8:5). Sopocianki nie zamierzały wypuszczać przewagi z rąk, skutecznie odpierały ataki rywalek (12:8). Łodzianki usilnie próbowały doprowadzić do wyrównania, jednak nie były już tak skuteczne jak w pierwszych dwóch setach (17:13). Rozpędzone gospodynie pewnie zmierzały do wygranej w tej odsłonie (23:15). Partia zakończyła się wynikiem 25:17, sopocianki tym samym doprowadziły do tie-breaka.

Decydujący set zaczął się wyrównanie (3:3), jednak przyjezdne zaczęły “uciekać”. Przy stanie 3:6 trener gospodyń poprosił o czas dla swojego zespołu. Przerwa zadziałała mobilizująco na Atomówki (6:7). Budowlane jednak ponownie zaczęły powiększać swoją przewagę (8:11). Sopociankom do końca partii nie udało się zdobyć ani jednego punktu więcej, tie-break zakończył się przy stanie 8:15.

Atom Trefl Sopot – Grot Budowlani Łódź (7:25, 18:25, 25:23, 25:17,

MVP: Kaja Groblena

Atom Trefl Sopot: Mielczarek, Łukasik, Skorupa, Wójcik, Gajewska, Fedusio, Bodasińska, Damaske, Bednarek, Goliat, Mras, Łukasik, Grzmocińska

Grot Budowlani Łódź: Polańska, Twardowska, Pycia, Grobelna, Vincourova, Grajber, Maj-Erwardt, Beier, Strózik, Twardowska, Tobiasz, Kutyła, Pelc