Polacy dali czadu. Trzech siatkarzy wyróżnionych po mistrzostwach Europy

26 wrz 2022, 10:56

Kibice polskiej siatkówki mają powody do radości. Na naszych oczach dojrzewa bowiem kolejne pokolenie zawodników, którzy z sukcesami mogą walczyć o najważniejsze światowe trofea. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tych słów jest fakt, że w zakończonych mistrzostwach Europy U-20 Polacy sięgnęli po srebro, a trzech zawodników znalazło się w “drużynie marzeń”.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Trzech Polaków wyróżnionych w drużynie marzeń ME U-20

Wrzesień był doskonałym miesiącem dla polskiej siatkówki. Kilkanaście dni temu dorosła reprezentacja wywalczyła wicemistrzostwo świata, w finale ulegając Włochom 1:3. Śladami seniorów poszli również juniorzy, którzy w niedzielę również zdobyli srebrny medal. Siatkarzom do lat 20 udało się wywalczyć drugie miejsce w mistrzostwach Europy. Złoto ponownie powędrowało do siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego.

Doskonałe występy polskich siatkarzy, którzy po drodze do finału pokonali, Słoweńców, Serbów, Francuzów, Słowaków oraz Belgów, nie umknęły organizatorom turnieju. Włosi wyróżnili aż trzech zawodników z naszego kraju, którzy zostali umieszczeni w drużynie marzeń mistrzostwa Europy do lat 20.

Zaszczytu wyróżnienia dostąpili tacy siatkarze, jak Jakub Majchrzak (SMS PZPS Spała), Kajetan Kubicki (Cuprum Lublin) oraz Tytus Nowik (Gwardia Wrocław). Warto wspomnieć, że ostatni z wymienionych zawodników jest na fali już od zeszłego roku. Wtedy też Nowik został wybrany MVP mistrzostwa świata do lat 19.

Najwięcej zawodników w drużynie marzeń mistrzostwa Europy U-20 pochodzi rzecz jasna z Włoch. Wśród złotych medalistów wyróżnieni zostali: Paolo Porro, Nicolo Volpe, Gabriele Laurenzano i Alessandro Bovolenta. Ostatni z wymienionych został nawet MVP całego turnieju. Stawkę uzupełnia również Bułgar – Aleksandar Nikołow.