Trzysetowe spotkanie w hali w Katowicach!

2 lut 2018, 19:45

W piątek wieczorem w hali widowiskowo-sportowej w Katowicach-Szopienicach w spotkaniu 19 kolejki PlusLigi naprzeciw siebie stanęły miejscowy GKS Katowice oraz zdobywcy Pucharu Polski ekipa Trefla Gdańsk.

Początek meczu był dość wyrównany. Choć na pierwsze dwupunktowe prowadzenie wyszli przyjezdni (3:5) to za kilka minut gospodarze doprowadzili do remisu, a chwilę potem ekipa GKS-u uzyskała trzy oczka przewagi (10:7). Po ataku McDonella i punkcie z zagrywki Sandersa na tablicy mieliśmy remis (12:12). W dalszej części seta gra toczyła się punkt za punkt, ale dwa oczka więcej w końcówce mieli gospodarze (21:19). Goście z Gdańska nie zamierzali odpuścił i pokazali że będą walczyć do końca, odrobili straty i walka była niezwykle ciekawa (23:23). Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem Trefla w stosunku (31:29).

Goście od pierwszych piłek skuteczniej weszli w drugi set. Zdobywcy Pucharu Polski uzyskali trzy oczka przewagi (4:7), ale za kilka minut gospodarze doprowadzili do remisu po 7. Po dwóch świetnych zagrywkach Artura Szalpuka i skutecznym bloku na Quirodze goście odskoczyli na cztery punkty (8:12). Ta przewaga pozwoliła przyjezdnym na większy komfort grania, wynik w dalszej części (19:15) świadczył, że zawodnicy z Gdańska zmierzają do wygrania kolejnej partii. W końcówce z bardzo dobrej strony pokazał się atakujący Trefla Damian Schulz, dzięki Jego dobrej dyspozycji goście przy wyniku (19:24) mieli piłki setowe. Wykorzystali już pierwszą i objęli prowadzenie 2:0 w setach.

Bardzo pewnie weszli w trzecią partię zawodnicy Trefla, szybko uzyskali trzy oczka przewagi (0:3). Kolejne trzy punkty zdobyli gospodarze i szybko mieliśmy wynik remisowy. Po ataku i świetnej zagrywce Schulza goście znów odskoczyli gospodarzom (8:11). W dalszej części ekipa gości udowodniła, że są znacznie lepszą ekipą. Górowali nad gospodarzami w ataku i w elemencie zagrywki, utrzymywali dość pewną zaliczkę (17:21). To wystarczyło, przyjezdni pewnie zwyciężyli w trzech partiach i dopisali trzy oczka do swojego dorobku.

GKS Katowice – Trefl Gdańsk 0:3 (29:31, 19:25, 21:25)

MVP: Damian Schulz

GKS Katowice: Krulicki,Komenda, Butryn, Kapelus, Pietraszko, Fijałek, Witczak, Sobański, Quiroga, Mariański, Stańczak

Trefl Gdańsk: Nowakowski, Sanders, Schulz, Mika, Szalpuk, McDonnell, Jakubiszak, Majcherski