Turniej ATP w Cincinnati: Janowicz odpadł w 1/8

14 sie 2014, 18:41

Przeciwnikiem Jerzego Janowicza w 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati był doświadczony Francuz Julien Benneteau. Polak niestety przegrał 5:7, 1:6.

Pierwszy set toczył się gem za gem. Janowicz mocnym serwisem nie dawał szans rywalowi na przełamanie, wygrywał do 0 lub do 15. Sam jednak nie potrafił wykorzystać dwóch breakpoint’ów. Taka gra trwała aż do stanu 6:5 dla Francuza przy serwisie Jerzego. Wtedy gra Polaka znacznie obniżyła loty. Popełnił niewymuszone błędy i dał się postawić pod ścianę. Zdołał jeszcze doprowadzić do stanu 40:40 jednak kolejne 2 piłki przegrał tym samym całego seta 5:7.

W drugim secie gra Janowicza stała się jeszcze gorsza. Dał się szybko przełamać dwa razy, na 1:3 i 1:5. To była strata, której tak dysponowany Jerzy nie miał szans odrobić. Francuz pokazał w meczu swoje doświadczenie na korcie. Grał spokojnie, rzadko popełniał błędy, głównie bronił się czekając na błąd przeciwnika.

Janowicz żegna się już z Cincinnati, ale jego gra wczoraj z Dimitrovem i na początku dzisiejszego meczu daje nadzieję na powrót do lepszej formy