Turniej noworoczny: Asseco Resovia tryumfuje!

8 sty 2016, 19:48

W ostatnim dniu Międzynarodowego Turnieju Noworocznego o Puchar Prezydenta Miasta Krosna Asseco Resovia Rzeszów zmierzyła się z AZSem Politechniką Warszawską. Mimo, iż podczas turnieju to warszawianie pokonali Zenit Kazań, którym to z kolei ulegli rzeszowianie, tym razem zwycięstwo należało jednak do Mistrzów Polski, którzy tym samym zwyciężyli cały turniej!

Pierwsza partia rozpoczęła się od bardzo dobrej skuteczności AZSu Politechniki Warszawskiej (0:2), jednak już podczas pierwszej przerwy technicznej rzeszowianie odrobili straty i wyszli na pierwsze prowadzenie w dzisiejszym spotkaniu (8:7).  Po powrocie na boisko bardzo długo gra utrzymywała się na poziomie punkt za punkt, jednak tuż przed drugą przerwą techniczną Asseco Resovia Rzeszów odskoczyła rywalom na trzy cenne punkty (16:13). Warszawianie ewidentnie stracili początkową energię do gry i przewaga Mistrzów Polski rosła z akcji na akcję (23:17), a chwilę później zapisali oni na swoim koncie pierwszego zwycięskiego seta w spotkaniu (25:19).

Drugi set od samego początku należał do zawodników Asseco Resovii Rzeszów, którzy szczelnym blokiem i świetną skutecznością w ataku odskakiwali rywalom na kolejne punkty z akcji na akcję (8:4). Mimo zaciętej walki AZSu Politechniki Warszawskiej podczas drugiej przerwy technicznej gospodarze nadal prowadzili czterema punktami (16:12), co skutecznie rozpraszało zawodników z Warszawy. W końcówce przewaga Mistrzów Polski była już ogromna (22:15) i nie mieli oni najmniejszych problemów z błyskawicznym zakończeniem partii na swoją korzyść oraz wyjściem na prowadzenie w całym spotkaniu (25:16).

Trzecia partia wydawała się niezwykle podobna do poprzedniej i to rzeszowianie bardzo szybko po raz kolejny wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (4:0), jednak inżynierowie już chwilę później doprowadzili do remisu (7:7) i tym samym przewaga gospodarzy na pierwszej przerwie technicznej była zaledwie jednopunktowa (8:7). Mimo, iż dalsza rywalizacja była bardzo wyrównana, już podczas drugiej przerwy technicznej widać było, iż to Asseco Resovia Rzeszów po raz kolejny jest na fali (16:14), co potwierdziło się po powrocie na boisko, kiedy to jeszcze powiększyli swoją przewagę (20:17). W ostatnich akcjach perfekcyjnie w ataku spisywał się Dominik Witczak i to właśnie po jego kontrze rzeszowianie zakończyli spotkanie (25:19) wygrywając 3:0.

Asseco Resovia Rzeszów – AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:20, 25:16, 25:19)

Asseco Resovia Rzeszów: Tichacek, Dryja, Achrem, Śliwka, Holmes, Witczak, Ignaczak, Perłowski, Jaeschke.

AZS Politechnika Warszawska: Zagumny, Lemański, Świrydowicz, Samica, Łapszyński, Mikołajczak, Olenderek, Filip, Firlej, Radomski, Kowalczyk