Niezwykły jubileusz reprezentacji Polski. Pokaz siły naszych hokeistów

Aktualizacja: 6 lut 2024, 15:33
5 lut 2024, 20:30

W poniedziałkowy wieczór reprezentacja Polski w hokeju na lodzie wygrała swój 500. mecz w historii. Tym razem biało-czerwoni zawodnicy pokonali w spotkaniu towarzyskim Koreę Południową 6:0. To doskonały wynik przed turniej prekwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który rusza w czwartek.

Reprezentacja Polski przygotowuje się na turniej w Sosnowcu

Od 8 do 11 lutego fanów hokeja na lodzie czeka nie lada gratka. W Sosnowcu rozegrany zostanie turniej prekwalifikacjny do kolejnych zimowych igrzysk olimpijskich. Podczas zawodów zobaczyć będzie można reprezentację Polski, która zmagania zacznie od czwartkowego meczu z Estonią.

Polscy hokeiści, którzy od 1992 roku czekają, aby wywalczyć przepustkę na igrzyska, doskonale spisali się w ostatnim teście przed turniejem w Sosnowcu. Biało-czerwoni zawodnicy pokonali w meczu towarzyskim Koreańczyków aż 6:0. Jako pierwszy krążek do bramki skierował Bartłomiej Jeziorski. Potem dwa gole zdobył Grzegorz Pasiut.

W pierwszej tercji gola zdobył jeszcze Patryk Krężołek, a także bramkarz Korei Południowej, który niefortunnie interweniował. Druga część meczu była znacznie bardziej wyrównana, a przez 20 minut nie padł żaden gol. Polacy na 6:0 podwyższyli dopiero w trzeciej tercji. Strzelnie zakończył Bartosz Fraszko. Nasi rywale nie zdobyli nawet bramki honorowej.

Dla reprezentacji Polski był to 500. zwycięstwo w historii. Nasi hokeiści mają ponadto na swoim koncie 88 remisów i 545 porażek.

PŚ w skokach: Kto zarobił najwięcej? Kobayashi liderem, dalekie miejsca Polaków