Turniej w Gdańsku: Rosjanie bez szans, Biało-Czerwoni w finale!

7 lis 2015, 19:07

Podopieczni Michaela Bieglera, w swoim pierwszym spotkaniu podczas rozgrywek w Gdańsku, pokonali reprezentację Rosji. Polacy w finale zmierzą się z Hiszpanią, która pokonała Szwedów.

Biało-Czerwoni w starciu z podopiecznymi Olega Kuleszowa byli uznawani za zdecydowanych faworytów. Jednak Michael Biegler nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, bowiem z urazami zmagają się: Kamil Syprzak, Marcin Wichary, Michał Szyba, Andrzej Rojewski , Krzysztof Lijewski oraz Ignacy Bąk, a Mariusz Jurkiewicz przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadeł. W ostatnim pojedynku pomiędzy Polską, a Rosją zakończył się triumfem naszych rodaków (26:25).

W spotkanie lepiej weszli szczypiorniści Sbornej, w 9. minucie prowadzili 3:1. Jednak wtedy do gry wrócili brązowi medaliści mistrzostw świata, którzy kilka minut później, dzięki świetnym rzutom Karola Bieleckiego, wygrywali już 9:5. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się triumfem Biało-Czerwonych (14:9).

Po zmianie stron mecz toczył się w szaleńczym tempie, na bramki Rosjan podopieczni Michaela Bieglera odpowiadali tym samym. Polscy szczypiorniści nie pozwolili Sbornej na odrabianie strat. i utrzymywali kilku bramkowe prowadzenie. W 41. minucie Oleg Kuleszow chcąc wpłynąć na sytuację na boisku zdecydował się wziąć czas. Jednak mimo przerwy w grze, ani przez chwilę przewaga Polaków była nie zagrożona. W końcówce spotkania debiutujący w reprezentacji Bartosz Konitz zdobył swojego pierwszego gola. Ostatecznie meczu zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych 27:21.

W finale turnieju zobaczmy powtórkę meczu o 3. miejsce z tegorocznych mistrzostw świata w Katarze, bowiem Polacy zmierzą się z Hiszpanami. W lutym, po szalonym spotkaniu, to Biało-Czerwoni cieszyli się zwycięstwa, jak i medalu. Początek spotkania w niedzielę o godz. 20.00. Rosjanom pozostał pojedynek o 3. miejsce, ich rywalem będą Szwedowie.

Polska – Rosja 27:21 (14:9)

Polska: Szmal, Wichary, Wyszomirski – Bąk, Bielecki, Chrapkowski, Jurecki, Jurkiewicz, Lijewski, Gliński, Konitz, Majdziński, Masłowski, Orzechowski, Szyba, Wiśniewski, Krajewski, Łucak, Gębala, Grabarczyk, Jurecki, Syprzak, Daszek.

Rosja: Kirejew, Sorokin, Pawlienko, W. Bogdanow – Gorbok, Szelmienko, Atman, Żytnikow, Waliulin, Asłanian, D. Bogdanow, Szkurinski, Daszko, Santałow, Celiszczew, Nasyrow, Dibirow, Sziszkariew, Soroka, Woronin, Kosenkow, Petrow, Kałarasz, Czipurin, Archibasow.

Sędziowie: Mazejka – Gateis.